Polacy wygrywają po tie-breaku i tym samym jadą do Rio na Final Six Ligi Światowej! MVP spotkania został Fabian Drzyzga!

SET I

Dwa pierwsze punkty dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych, 0:2. Świetny atak Kurka i Kubiaka, 2:3. Sander bez problemu obok bloku, 3:5. Kurek nad blokiem w aut, 3:6. Russell ze środka, 3:7. As serwisowy Smitha, Pierwsza przerwa techniczna, 3:8.

Mika obija blok, 5:9. Teraz zagrywa w aut, 5:10. Ofiarne obrony Polaków, ale niestety kolejny punkt dla USA, 5:11. Czas dla Stephana Antigi. Sander z drugiej linii, 5:12. Sander zagrywa w siatkę, 6:12. Nowakowski w aut, 6:13. Kurek zablokowany, 6:14. Druga przerwa dla polskiego selekcjonera. Kubiak przełamuje złą passę, 7:14. Szaleńcza kiwka Kubiaka, 8:14. Drzyzga zagrywa w aut, 8:15. Kolejny as Amerykanów, druga przerwa techniczna, 8:16.

Christenson w aut, 9:16. Kolejny błąd w polu serwisowym USA, 10:17. Bieniek natomiast zagrywa w siatkę, 10:18. Kubiak z drugiej linii, 11:18. Anderson po prostej, 11:19. Anderson w siatkę, 12:19. Znakomity atak po prostej Andersona, 13:21. Konarski atakuje od zewnątrz, 14:21. Mika ustrzelony, 14:22. Pierwszy punktowy blok Polaków! Piłka setowa dla Amerykanów, 17:24. Bronimy się atakiem Mateusza Bieńka, 18:24. As serwisowy Kurka, 19:24. Teraz w taśmę, przegrywamy pierwszą partię.

SET II

W aut zagrywa Mateusz Bieniek, 1:1. Kurek blok-aut, 2:1. As serwisowy Bartosza Kurka! Anderson zatrzymany, 4:1. Myli się polski atakujący, 4:2. Mika w swoim stylu, 5:2. Świetnie rozegrana akcja gości, 5:3. Russell w aut, 6:3. Bartek Kurek świetnie po bloku, 7:3. Sander atakuje przez dziurę w blok, 7:4. Kubiak bez problemu po skosie, 8:4, pierwsza przerwa techniczna.

Drzyzga zagrywa w aut, 8:5. Anderson również w aut, 9:5. Kubiak zagrywa w siatkę. Kubiak zablokowany, 9:7. Kurek w atomowym ataku, 11:8. Kurek atakuje tym razem w aut, 11:9. Kubiak zdecydowanie z drugiej linii, 12:9. Mika w aut, 12:10. Kubiak rewelacyjnie kiwa na opadający blok, 13:10. Sander nie trafia w boisko, 14:10. Lee ze środka, 15:12. Anderson atakuje za blok, 15:13. Kubiak zablokowany, 15:14. Kurek również zablokowany, po 15. Kurek mocno po bloku, druga przerwa techniczna, 16:15.

Seria popsutych zagrywek, po 17. Kurek blok-antenka, 18:18.Skuteczny blok Polaków, 19:18. Russell skutecznie, po 19. Mika w ostatniej chwili skręcił do prostej, 20:19. As serwisowy Miki! Kolejny blok Polaków! Bezbłędny atak Andersona, 22:20. Utrudnianie rozegrania Smitha, 23:20. Kurek kończy drugą partię, 25:22.

SET III

Mika skutecznie kiwa, 1:0. Kolejny skończony atak Mateusza Miki, 2:1. Russell obok bloku, 2:2. Tym razem Mika się myli, 2:4. Wszystko grane przez Mikę, a on blokowany, 2:5. Czas dla trenera Antigi. Wideoweryfikacja na korzyść Polaków, 3:5. Christenson zagrywa w siatkę, 4:6. Kurek kończy w punkt bardzo długą akcję, 5:6. Blok-aut i doprowadzamy do remisu po 6. Russell wciska nam piłkę przez blok, 6:7. Goście zagrywają w aut, po 7. Sander kończy atak i pierwsza przerwa techniczna, 7:8.

Świetne tempo akcji skończonej przez Kubiaka, 8:8. Szczęśliwy punkt dla Polski, 9:8. Russell zrywa atak, piłka ląduje poza boiskiem, 10:8. Czas dla USA. Sander przepycha piłkę przez Michała Kubiaka, Kurek kolejny dobry atak, 11:10. Lee nie jest do zatrzymania, 11:11. Christensen zagrywa w aut, 12:11. Wrona również w aut, 12:12. Kurek zagrywa w siatkę, 13:13. Christenson kopiuje Kurka, 14:13. Atomowy atak Andersona, po 14. Rywale bez szans przy zasięgu Piotra Nowakowskiego, 15:14. Druga przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu Polaków, 16:15. Lee kończy atak z przechodzącej piłki, 16:16. Anderson atakuje bez bloku w aut, 17:16. Anderson dwa razy nie popełnia tego samego błędu, 17:17. Kurek świetnie po skosie, 18:17. Lee psuje zagrywkę, 19:18. Anderson po świetnej zagrywce Kurka, po 19. As serwisowy, który na powtórce asem serwisowym nie był 🙂 Kubiak zdecydowanie z drugiej linii, 20:20. Kubiak zablokowany, 20:22. Holmes przestrzelił, 21:22. Kurek zablokowany, piłka setowa dla USA, 21:24. Koniec trzeciego seta, 21:25.

SET IV

Smith zagrywa w siatkę,3:1. Bieniek również, 5:3. Mika kończy z przyspieszonej piłki, 6:3. Russell zatrzymany, 7:3. Mika blok-aut, pierwsza przerwa techniczna, 8:4.

Anderson się nie myli, 8:5. Christenson zagrywa w aut, 9:5. Anderson zatrzymany! Kurek na pojedynczym bloku, 11:5. Tym razem Anderson obija polski blok, 11:6. Kubiak skutecznie na skrzydle, 14:6. Mika nie doleciał do piłki, Sander zdobywa punkt, 14:7. Anderson w kontrze, 14:8. W siatkę wpadają Amerykanie, 15:8. Russell atakuje z szóstej strefy, 15:9. Kolejny świetny atak Russella, 15:10. Bieniek ze środka, 16:10, druga przerwa techniczna.

Znakomita gra Davida Lee, 16:12. Sander zagrywa w siatkę, 17:12. As serwisowy Kurka! Przejście linii trzeciego metra przez Kurka, 18:16. Mika psuje zagrywkę, 19:17. Kubiak nerwowo, ale skutecznie, 20:17. Amerykanie nie bronią ataku Kubiaka, 21:18. Smit w aut, 22:18. Kurek blokuje Andersona, 23:18. Drzyzga zagrywa w taśmę, 23:19. Doprowadzamy do tie-breaka!

SET V

Świetna akcja na lewej stronie z Miką, po 1. Bieniek się myli, 1:2. Sander atakuje w aut, 3:2. Kurek zagrywa w aut, 3:3. Mateusz Mika atakuje po prostej, 4:3. Teraz zagrywa w siatkę, 4:4. Anderson również psuje serwis, 5:4. Sander nie wstrzymuje ręki, 5:5. Kolejna popsuta zagrywka gości, 6:5. David Lee bez problemu, 6:6. Kurek odpowiada świetnym atakiem, Anderson na czystej siatce, po 7. Bieniek kończy piłkę przed zmianą stron, 8:7.

Holmes przestrzelił, 9:8. Dryzga skutecznie blokuje Sandera, 10:8. Kurek w atomowym ataku, 11:9! Świetnie funkcjonuje polski blok, 12:10! Michał Kubiak zatrzymuje Andersona, 13:10.

Mika nie broni piłki, 13:11. Piłka meczowa dla Polski! Pierwsza obroniona, gramy dalej! Bieniek kończy ten mecz!

Polska: Drzyzga, Kurek, Kubiak, Mika, Bieniek, Nowakowski, Zatorski (L) oraz Konarski, Łomacz, Wrona, Buszek

USA: Anderson Russell, Sander, Lee, Christenson, Smith, Shoji oraz Holmes