Polacy wciąż należą do grona niepokonanych drużyn Pucharu Świata. Dziś bezlitośnie rozprawili się z Australijczykami!

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach Polska: Drzyzga, Kubiak, Nowakowski, Kurek, Buszek, Bieniek, Zatorski (L), Australia: Sukoczew, Walker, Edgar, Passier, Mote, Douglas-Powell, Borgeaud (L). Polacy rozpoczęli od 2 udanych akcji, jednak kapitan Australijczyków Thomas Edgar doprowadził do przejścia. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni wyszli na trzy punkty przewagi. Reprezentacja Australii starała się nie dopuścić by stracili kontakt punktowy z Polakami, lecz nasi konsekwentnie utrzymywali dystans i na kolejnym time out-cie to biało-czerwoni wygrywali 16:11. Nasi reprezentanci nie pozostawili złudzeń dla rywali tym secie, pewnie wygrywając 25:15!

Już na początku drugiego seta biało-czerwoni wypracowali sobie sporą przewagę i na pierwszym time out-cie prowadzili 8:3. Dalsza część tego seta również przebiegała pod dyktando Polaków i na drugiej przerwie technicznej wygrywaliśmy 16:10.  Nasi rywale przez chwilę zbliżyli się na trzy punkty, lecz Polacy szybko zrobili przejście i ostatecznie zakończyli tego seta 25:22. Oba dotychczasowe sety zakończył Bartosz Kurek.

Podobnie jak w poprzednim secie Polacy już na samym początku wypracowali sobie dużą przewagę i na przerwę techniczną zeszli z przewagą sześciu punktów. Podopieczni Roberto Santillego próbowali przeciwstawić się Polakom, jednak biało-czerwoni nie dawali za wygraną i na drugim time out-cie mieliśmy wynik 16:10. Po przerwie technicznej przewaga naszej reprezentacji jeszcze wzrosła i utrzymała się do końca seta, którego wygrywamy 25:17

MIP meczu został Bartosz Kurek

Polska:  Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Piotr Gacek (L), Paweł Zatorski (L), Marcin Możdżonek, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk
Antiga Stephane – trener

Australia: Thomas Edgar, Jacob Ross Guymer, Travis Passier, Harrison Peacock, Jacques Borgeaud (L), Max Staples, Luke Perry (L), Nehemiah Mote, Samuel Walker, Grigory Sukochev, Thomas Ewen Douglas-Powell, Jordan Richards, Paul Carroll, Thomas Hodges