Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kowala w sobotę rozpoczęła rywalizację w Lidze Europejskiej. Biało-czerwoni na inaugurację rozgrywek dwukrotnie pokonali na wyjeździe Danię 3:0. W poniedziałek wrócili do kraju, a od wtorku rozpoczynają w Wałbrzychu przygotowania do meczów z Austrią.

fot. cev.lu

– Cieszę się, że wygraliśmy dwa mecze, rozgrywając sześć setów. Wszyscy zawodnicy mieli szansę zagrać, co jest dla nas bardzo istotną kwestią. Myślę, że poziom niedzielnego spotkania był podobny do tego sobotniego – powiedział Andrzej Kowal.  I dodał – Duńczycy mieli problem z dokładnym przyjęciem zagrywki. Wykorzystaliśmy ich błędy i ustawialiśmy szczelny blok.

– Do końca rozgrywek zostaje z nami Bartek Bednorz, który wcześniej był w reprezentacji Stephane Antigi – dodał Andrzej Kowal. – Chciałbym, żeby później dołączył do naszej drużyny Aleksander Śliwka, który po powrocie z Igrzysk Europejskich w Baku odpoczywa. Miał po zakończeniu sezonu PlusLigi bardzo intensywny sezon.

Mecze z Austrią odbędą się w Twardogórze. Ekipa trenera Kowala przebywać będzie w Wałbrzychu. – Jesteśmy w bardzo dobrym ośrodku i niczego nam nie brakuje do pracy – zakończył Andrzej Kowal.