Środowe spotkanie w warszawskiej Arenie Ursynów rozgrywane było w ramach zaległej szóstej kolejki PlusLigi. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa przystąpili do starcia bez przyjmującego Artura Szalpuka i środkowego Piotra Nowakowskiego, którzy nie znaleźli się w meczowej czternastce z powodów zdrowotnych. W szeregach gospodarzy znalazł się jednak nowy zawodnik – środkowy Michał Kozłowski, który podpisał kontrakt z warszawskim zespołem na pięć kolejnych sezonów.

Pierwsza partia meczu rozpoczęła się od dobrych akcji po obu stronach siatki, jednak od stanu po 10 gospodarze przejęli inicjatywę, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie (17:13, 19:15), które później stopniowo zaczęli tracić (21:21). Ostatecznie set numer jeden zakończył atakiem z lewego skrzydła Bartosz Kwolek przy wyniku 25:23. W kolejnej partii podopieczni trenera Michała Winiarskiego wyciągnęli wnioski po minimalnie przegranej pierwszej odsłonie i w końcówce zagrali ryzykowniej w polu serwisowym, co doprowadziło do zwycięstwa i remisu w meczu 1:1. Podrażnieni wynikiem drugiego seta warszawianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych, w konsekwencji przegrywając w partii numer trzy. Natomiast ostatnia odsłona, grana na przewagi, była pełna dyskusji i kontrowersyjnych ocen sędziów. Przyjezdni wytrzymali jednak tę nerwową sytuację i zakończyli spotkanie, zwyciężając na wyjeździe 3:1.

MVP spotkania wybrany został przyjmujący ekipy gości Bartłomiej Lipiński.

Verva Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 23:25, 17:25, 27:25)

Verva Warszawa ORLEN Paliwa: Bartosz Kwolek (14), Igor Grobelny (11), Andrzej Wrona (11), Jakub Kowalczyk (7), Jakub Ziobrowski (2), Angel Trinidad de Haro, Damian Wojtaszek (L) oraz Jan Król (18), Michał Kozłowski, Jan Fornal, Michał Kozłowski

Trefl Gdańsk: Mariusz Wlazły (19), Bartłomiej Lipiński (18), Mateusz Mika (12), Bartłomiej Mordyl (9), Pablo Crer (9), Marcin Janusz (3), Maciej Olenderek (L) oraz Mateusz Janikowski, Karol Urbanowicz, Moritz Reichert, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Fabian Majcherski (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: KG Photo