PlusLiga: Znamy system rozgrywek w sezonie 2017/2018

Rozwiały się już wszelkie wątpliwości dotyczącego formuły rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018. Rada Nadzorcza PLPS S.A. podjęła uchwałę o składzie oraz systemie ligi, wedle którego toczyć się będzie walka o mistrzostwo Polski.

W czwartek w Uniejowie odbyło się spotkanie prezesów klubów PlusLigi. Główne tematy, na które rozmawiano, to kształt rozgrywek w przyszłym sezonie, a także zmiany w regulaminie oraz szkoleniu młodzieży.

W przyszłym sezonie o medale mistrzostw Polski powalczy sześć najlepszych drużyn po fazie zasadniczej. Dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły automatycznie awansują do półfinału, a ekipy z miejsc 3-6 będą rywalizować o pozostałe dwa miejsca. W fazie play-off wszystkie pojedynki odbywać się będą do dwóch wygranych spotkań. Tym samym zniesiona zostanie zasada o rozgrywaniu złotego seta.

Po zakończeniu fazy zasadniczej, dwie ostatnie drużyny bezpośrednio spadną z ekstraklasy. Co za tym idzie, w sezonie 2018/2019 w PlusLidze zobaczymy czternaście klubów. Zespoły, które uplasują się na pozycjach 13-14 będą walczyć o uniknięcie barażu, a przegrany tego pojedynku zmierzy się do trzech zwycięstw z mistrzem I ligi o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W składzie PlusLigi doszło do jednej roszady – szeregi ekstraklasy opuścił AZS Częstochowa, a jego miejsce zajęła Aluron Virtu Warta Zawiercie.

źródło: plusliga.pl

 

 

Facebook Comments