Zarząd klubu Aluronu Virtu CMC Zawiercie poinformował o zmianie barw klubowych Michala Masnego. Od dziś rozgrywający będzie walczył na ligowych parkietach wraz z drużyną BKSu Visły Bydgoszcz. Jednocześnie zespół z Zawiercia pozyskał Bartłomieja Lipińskiego, byłego już zawodnika bydgoskiego BKSu.

Michal Masný rozpoczął swoją przygodę w Zawierciu w sezonie 2018/19. Pierwszy rok w tym zespole, z pewnością może zaliczyć do udanych, ponieważ już na początku został wybrany kapitanem Jurajskich Rycerzy. Zawiercianie sprawili wtedy też nie lada niespodziankę plasując się ostatecznie na bardzo wysokim, czwartym miejscu w PlusLidze, jednocześnie awansując do gry w europejskich pucharach.

Jak informuje zarząd Aluronu Virtu CMC Zawiercie: W poszukiwaniu optymalnego zestawienia personalnego na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego władze obu klubów wyszły z inicjatywą wymiany rozgrywających. Michal Masný, mieszkający na stałe w Bydgoszczy i mający tam rodzinę, postanowił podjąć wyzwanie utrzymania plusligowej siatkówki w mieście, z którym jest tak silnie związany. Piotr Lipiński z niecierpliwością czeka na ponowną szansę rywalizacji w europejskich pucharach oraz możliwość walki o udział w play‑offach PlusLigi.

Piotr Lipiński, opuszczający BKS Visłę Bydgoszcz, już w środę podczas starcia Jurajskich Rycerzy z Spor Toto Ankara w ramach Pucharu Challenge będzie mógł zadebiutować w żółto-zielonych barwach. Czterokrotny mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski wraz ze swoim nowym zespołem zawalczy o jak najlepszy wynik w nadchodzących starciach i dołożenie kolejnych osiągnięć w tym sezonie w barwach Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

 

źródło: aluronvirtucmc.pl