Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn w środę zainaugurowali okres przygotowawczy przed kolejnym sezonem Plus Ligi. Na treningach brakuje zawodników przebywających obecnie ze swoimi reprezentacjami.

Środa była dla AZS pierwszym dniem przygotowań do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Na zajęcia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej stawili się niemal wszyscy zawodnicy. Zabrakło tych, którzy reprezentują swój kraj na arenie międzynarodowej: Ezequiel Palacios (udział w Igrzyskach Olimpijskich wraz z reprezentacją Argentyny), Jan Hadrava (gra w reprezentacji Czech), a Kuba Kochanowski i Aleksander Śliwka są czołowymi postaciami w reprezentacjach młodzieżowych.

Ten tydzień jest dla zawodników okresem adaptacyjnym, sportowcy zostali również poddani badaniom kontrolnym. Zespół do końca tygodnia będzie przechodził testy medyczne. Pierwszy trening w hali Urania odbędzie się we wtorek, 2 sierpnia.

Indykpol AZS Olsztyn rozegra kolejno spotkania towarzyskie z LOTOSEM Treflem Gdańsk (Iława, Stargard Szczeciński), turniej towarzyski w Elblągu, turniej towarzyski w Rypinie, turniej towarzyski w Przysusze.

Sezon plusligowy zespół z Olsztyna rozpocznie 1 października wyjazdowym spotkaniem z Jastrzębskim Węglem.

źródło: indykpolazs.pl