Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że jedna z zawodniczek ŁKS-u otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, dziś napłynęły kolejne smutne informacje. Klub z Gdańska poinformował, że jeden z zawodników również jest zarażony.

Zawodnik już przed oficjalnym potwierdzeniem zarażenia poddał się izolacji. Po otrzymaniu pozytywnych wyników, to samo uczynili zawodnicy, sztab szkoleniowy jak i pozostali pracownicy gdańskiego klubu. Dla służb sanitarnych zgłoszono także listę osób, które potencjalnie były narażone na kontakt z wirusem. Obecnie treningi zostały zawieszone, a klub czeka na dalsze kroki ze strony odpowiednich służb. Część osób już otrzymała informację, że na początku przyszłego tygodnia czeka je test na obecność koroawirusa SARS-CoV-2.

W miniony piątek wspomniany siatkarz spotkał się z kibicami podczas spotkania na plaży. Warunki jakie tam panowały w znacznym stopniu minimalizują ryzyko zarażenia, jednak klub prosi by uczestnicy obserwowali stan swojego zdrowia i w razie wystąpienia jakichkolwiek objawów zgłoszenie się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

źródło: Trefl Gdańsk, fot. KG Photo