Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiecie zgarniają komplet punktów w drugiej kolejce nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi za zwycięstwo nad PGE Skrą Bełchatów w Hali Energia. 

Starcie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów, dopiero od wyniku 9:9 gospodarze wyszyli na kilkupunktową przewagę (13:9), jednak rywale bełchatowian nie pozwolili im na utrzymanie prowadzenia i oba zespoły szybko powróciły do gry punkt za punkt (16:16). Losy pierwszej partii rozstrzygnęła gra na przewagi, w której minimalnie lepsi okazali się żółto-czarni. Druga odsłona była niemal odzwierciedleniem pierwszej. W środkowej fazie seta bełchatowianie ponownie wyszli na prowadzenie, ale tym razem ostatnie punkty należały do ekipy gości, którzy wgrali 26:24, wyrównując stan meczu. Kolejna odsłona należała do MVP dzisiejszego starcia – Mateusza Malinowskiego, który akcja po akcji zdobywał punkty dla swojego zespołu. Po trzech setach na tablicy wyników widniał więc wynik 2:1 dla zawiercian. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii, bełchatowianie od pierwszych punktów walczyli zawzięcie o doprowadzenie do tie-breaka, jednak nie ustrzegli się oni kilku błędów własnych w końcówce, które perfekcyjnie wykorzystali ich przeciwnicy, doprowadzając do końca rywalizacji.

PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 23:25)

Statuetkę MVP spotkania otrzymał atakujący Aluronu CMC Warty Zawiercie – Mateusz Malinowski.

Składy zespołów:

PGE Skra Bełchatów: Dusan Petković (23), Milad Ebadipour (17), Milan Katić (13), Mateusz Bieniek (13), Norbert Huber (11), Grzegorz Łomacz (1), Kacper Piechocki (L) oraz Karol Kłos (1), Mikołaj Sawicki, Bartosz Filipiak, Taylor Sander, Sebastian Adamczyk, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek (L)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Mateusz Malinowski (30), Garett Muagatutia (16), Dominik Depowski (9), Patryk Niemiec (8), Flavio Gualberto (4), Maximiliano Cavanna (3), Michał Żurek (L) oraz Patryk Czarnowski (4), Grzegorz Bociek (1), Piotr Orczyk, Marcin Kania, Paweł Halaba, Krzysztof Andrzejewski (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Artur Stachniak