W meczu dziewiątej kolejki Trefl Gdańsk podejmował drużynę z Kędzierzyna-Koźla. Kolejne punkty do swojego konta dopisali przyjezdni, którzy pokonali ekipę gospodarzy w czterech setach. Szczególnie emocjonujący był trzeci set, którego ZAKSA wygrała 36:34 po zaciętej grze na przewagi. Wydawało się, że w kolejnej odsłonie gospodarze powalczą nieco bardziej, ale ich przeciwnicy nie pozwolili im już przekroczyć granicy dwudziestu punktów i zwyciężyli 3:1.

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:19, 34:36, 17:25)

Trefl Gdańsk: Bartosz Filipiak (22), Marcin Janusz, Ruben Schott (4), Paweł Halaba (20). Pablo Crer (12), Wojciech Grzyb (9), Maciej Olenderek (L) oraz Łukasz Kozub, Szymon Jakubiszak, Kewin Sasak (5), Matusz Janikowski, Bartłomiej Mordyl i Fabian Majcherski (L)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski (11), Aleksander Śliwka (24), Kamil Semeniuk (17), Arpad Baroti (17), David Smith (8), Paweł Zatorski (L) oraz Simone Parodi, Krzysztof Rejno i Flip Grygiel

MVP: Aleksander Śliwka

źródło: plusliga.pl