W Hali Azoty kędzierzynianie podejmowali zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie. Podobnie jak poprzednio, ZAKSA wygrała to spotkanie 3:1, zgarniając komplet punktów.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo równo (3:3), jednak świetna zagrywka zespołu z Zawiercia pomogła im objąć prowadzenie (10:7). Coraz bardziej rozkręcał się zespół gości w swojej grze, ale kędzierzynianie zdołali jeszcze wyrównać wynik na po 17. Dopiero w końcówce tej partii ponownie Aluron Virtu Warta Zawiercie wyszedł na prowadzenie i zwyciężył w pierwszej partii (25:22).

Drugiego seta lepiej otworzyli gospodarze (5:3), jednak goście szybko wyrównali wynik (5;5). Akcja za akcją i coraz lepiej wchodzili w ten mecz gospodarze, którym udało się wyjść na prowadzenie z czteropunktowym zapasem (18:14). Przewaga kędzierzyńskiej drużyny okazała się zbyt dużą przeszkodą dla przyjezdnych i bardzo pewnie ZAKSA doprowadziła drugą partię do końca (25:17).

Kolejną odsłonę meczu w Kędzierzynie-Koźlu oba zespoły rozpoczęły na podobnym poziomie, jednakże gościom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2), jednak mistrzowie Polski bardzo szybko tę przewagę zniwelowali i gra toczyła się punkt za punkt (7:7, 10:10). Ponownie na prowadzenie wyszli zawiercianie (12:10) i dość długo utrzymywali swoją przewagę nad drużyną gospodarzy (20:16). O time-out poprosił trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i po tej przerwie podopieczni Andrei Gardiniego poprawili swoją grę i w błyskawicznym tempie doprowadzili do remisu (21:21) i tak rozpędzeni wygrali tę partię (25:23).

Czwarta partia zaczęła się bardzo równo (5:5), jednak zawiercianie objęli kilkupunktowe prowadzenie (13:9), ale bardzo szybko kędzierzynianie wyrównali (14:14). Gra toczyła się punkt za punkt (17:17,20:20). Końcówka tego seta była bardzo nerwowa i gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę zarówno tego seta (26:24) jak i meczu, czyli drużynę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 Aluron Virtu Warta Zawiercie (22:25, 25:17, 25:23, 26:24)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Zatorski, Banach

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Żuk, Zajder, Kaczorowski, De Leon, Bociek, Pająk, Smith, Patak, Andrzejewski, Koga