PlusLiga: Wyniki 29. kolejki

Przedostatnia kolejka PlusLigi przyniosła nie lada emocje. Dawno nie było już tak, żeby ostatnia runda decydowała o tym, kto zagra w fazie play-off. Która z drużyn wypadnie z czołowej szóstki – ONICO Warszawa, Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn czy Jastrzębski Węgiel?

Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)

Składy zespołów:

Stocznia Szczecin: Janusz Gałązka (12), Bartłomiej Kluth (3), Michał Ruciak (10), Marcin Wika (11), Eemi Tervaportti (7), Bartosz Gawryszewski (5), Adrian Mihułka (L) oraz Tomasz Kowalski i Mateusz Malinowski (22)

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj (25), Grzegorz Kosok (12), Jason DeRocco (10), Lukas Kampa (3), Wojciech Sobala (9), Salvador Hidalgo Oliva (19), Jakub Popiwczak (L) oraz Patryk Strzeżek, Rodrigo Quiroga (4) i Marcin Ernastowicz

MVP: Mateusz Malinowski

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 25:23, 19:25, 21:25, 11:15)

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Szymura Rafał (14), Rejno Krzysztof (10), Falaschi Marco (2), Wiśniewski Łukasz (3), Torres Maurice (9), Semeniuk Kamil (18), Zatorski Paweł (L) oraz Banach Korneliusz (L), Jungiewicz Sławomir (11), Bieniek Mateusz (10)

Trefl Gdańsk: Nowakowski Piotr (14), Grzyb Wojciech (3), Sanders Tyler James, Schulz Damian (16), Szalpuk Artur (20), Mika Mateusz (18), Olenderek Maciej (L) oraz Jakubiszak Szymon (2), Niemiec Patryk (5), Kozłowski Michał, Majcherski Fabian (L)

MVP: Artur Szalpuk

 

BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25)

Składy drużyn:

BBTS Bielsko – Biała: Viacheslav Tarasow (19), Wojciech Siek (12), Piotr Łukasik (9), Bartosz Cedzyński (1), Harrison Peacock (1), Oleg Krikun (12), Dominik Jaglarski (L) oraz Jakub Bucki (6), Jarosław Macionczyk, Bartosz Janeczek (2)

PGE Skra Bełchatów: Srećko Lisinac (11), Karol Kłos (9), Bartosz Bednorz (23), Milad Ebadipour (10), Szymon Romać (2), Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (L) oraz Nikolay Penchev, Patryk Czarnowski (5), Mariusz Wlazły (11), Marcin Janusz

MVP: Bartosz Bednorz

 

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 11:15)

Składy drużyn:

GKS Katowice: Dominik Witczak (13), Marcin Komenda (2), Serhiy Kapelus (13), Paweł Pietraszko (8), Emanuel Kohut (6), Rafał Sobański (16), Bartosz Mariański (L) oraz Bartłomiej Krulicki, Karol Butryn (8), Tomasz Kalembka (1), Maciej Fijałek, Gonzalo Quiroga

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava (11), Miłosz Zniszczoł (2), Robbert Andringa (17), Jakub Kochanowski (16), Paweł Woicki (2), Tomas Rousseaux (6), Michał Żurek (L) oraz Mateusz Kańczok (3), Daniel Pliński (13), Łukasz Makowski, Blake Scheerhoorn, Adrian Buchowski (9)

MVP: Michał Żurek

 

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

MKS Będzin: Waliński Marcin (9), Ratajczak Artur (5), Seif Jonah (4), Grzechnik Bartłomiej (4), Potera Michał (L), Peszko Jakub (13), Araujo Rodrigues Rafael (17) oraz Kozub Łukasz, Klobucar Jan, Kowalski Mateusz, Faryna Rafał (2), Yordanov Zlatan (2)

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski Michał, Jarosz Jakub (17), Rossard Thibault (7), Śliwka Aleksander (19), Masłowski Mateusz (L), Chinenyeze Barthélémy (12), Dryja Dawid (14) oraz Rusek Paweł (L), Depowski Dominik, Perłowski Łukasz

MVP: Jakub Jarosz

 

ONICO Warszawa – Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 23:25, 25:13, 20:25)

Składy zespołów:

ONICO: Bartosz Kwolek (23), Antoine Brizard (6), Andrzej Wrona (10), Nikola Gjorgiev (9), Jan Nowakowski (6), Wojciech Włodarczyk (2), Damian Wojtaszek (L) oraz Guillaume Samica (7), Jan Firlej

Cuprum: Łukasz Kaczmarek (31), Keith Pupart (6), Robert Taht (16), Dawid Gunia (8), Michał Masny, Piotr Hain (4), Marcin Kryś (L) oraz Milos Terzic, Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha (1), Bartosz Makoś (L)

MVP: Łukasz Kaczmarek

 

Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 20:25)

Składy zespołów:

Dafi Społem Kielce: Stępień Przemysław (2), Schamlewski Mariusz (8), Wachnik Jakub (13), Nalobin Aleksiej (7), Dokić Tomislav (19), Łapszyński Łukasz (9), Biniek Szymon (L) oraz Orobko Vlad, Superlak Michał (2), Morozau Maksim (2), Adamski Piotr,

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk Łukasz (3), Żuk Michał (12), Bociek Grzegorz (25), Pająk Grzegorz (6), Smith David (9), Patak Matej (4), Koga Taichiro (L) oraz Długosz Kamil, Zajder Maciej (3), Andrzejewski Krzysztof (L), de Leon Guimaraes da Silva Hugo (8)

MVP: Grzegorz Bociek

inf.własna

Facebook Comments