W PlusLidze ostatnio dzieje się wiele, począwszy od problemów finansowych Stoczni Szczecin i Chemika Bydgoszcz, a skończywszy na niespodziewanym odejściu Ferdinando De Giorgiego z Jastrzębskiego Węgla, którego zastąpi… Robert Santilli, do niedawna szkoleniowiec Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Na oficjalnej stronie internetowej Jastrzębskiego Węgla i i Indykpolu AZS-u Olsztyn możemy przeczytać oświadczenie o następującej treści:

Szanowni Państwo,

pragniemy wspólnie poinformować, iż doszliśmy do porozumienia odnośnie zmian na ławkach trenerskich naszych drużyn. Z dniem 20 grudnia 2018 roku Roberto Santilli zakończy prowadzenie drużyny Indykpol AZS Olsztyn i ponownie podejmie pracę trenera w  KS  Jastrzębski Węgiel.

Indykpol AZS Olsztyn został oficjalnie zapytany o możliwość pozyskania w trakcie obecnego sezonu trenera Roberto Santilliego przez KS Jastrzębski Węgiel. Zapytanie to wynikło z decyzji Ferdinando De Giorgiego o opuszczeniu ławki trenerskiej KS Jastrzębski Węgiel i jego przejścia do klubu ligi włoskiej. W wyniku przeprowadzonych rozmów pomiędzy klubami oraz z samym trenerem Roberto Santillim oba kluby doszły do porozumienia, które otworzyło możliwość sfinalizowania takiego  rozwiązania.

Pragniemy podkreślić, że od samego początku rozmowy toczyły się w profesjonalnej atmosferze z poszanowaniem zawartych umów, bez nacisków na żadną ze stron. Porozumienie to udało się wypracować przede wszystkim dzięki możliwości pozyskania przez Indykpol AZS Olsztyn nowego szkoleniowca, tj. członka sztabu szkoleniowego „złotej” reprezentacji Polski i zarazem jednego z najbardziej utalentowanych polskich trenerów młodego pokolenia – Michała Mieszko Gogola.

Wspólnie życzymy obu trenerom sukcesów w nowej pracy i dziękujemy za obdarzenie nas  zaufaniem.

Indykpol AZS Olsztyn pragnie podziękować Roberto Santilliemu za doskonałą pracę oraz wspaniałe emocje i wyniki sportowe, które udało się nam wspólnie uzyskać.

KS Jastrzębski Węgiel pragnie powitać ponownie, po kilku latach przerwy, Roberto Santilliego w roli szkoleniowca i życzyć mu kolejnych sukcesów z naszym klubem.

 

oprac.własne/jastrzebskiwegiel.pl/indykpolazs.pl