Podopieczni Roberta Prygla dopisali do swojego dorobku kolejne zwycięstwo. Wywieźli go z bardzo trudnego terenu drużyny z Zawiercia.

Dwie partie miały dość podobny przebieg. Przyjezdni dobrze radzili sobie w polu zagrywki. co pomagało im wybronić posyłane na ich stronę ataki. Szczególnie w drugim secie świetnie radzili sobie w ataku, a praktycznie do do zatrzymania był Karol Butryn. Ostatni set sprawił gościom najwięcej problemów. Radomianie nie postawili przysłowiowej kropki nad „i”, przez co stracili trzeciego seta. Było to jednak wszystko, na co było dziś stać gospodarzy.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Marcin Waliński (13), Mateusz Malinowski (17), Alexandre Ferreira (13), Marcin Kania (3), Pieter Verhees (8), Taichiro Koga (L), Michał Masny (3) oraz Arshdeep Dosanjh, Krzysztof Andrzejewski (L), Bartosz Gawryszewski (4), Wojciech Ferens (1)

Cerrad Enea Czarni Radom: Alen Pajenk (6), Damian Boruch (4), Athanasios Protopsaltis (9), Dejan Vincic (2), Michał Ruciak (L), Wojciech Włodarczyk (17), Karol Butryn (27) oraz Michał Kędzierski, Michał Filip (1), Mateusz Masłowski (L), Brenden Sander, Bartosz Firszt,

MVP: Karol Butryn

źródło: PlusLiga, fot. Artur Stachniak