Wojciech Ferens nie jest już siatkarzem Łuczniczki Bydgoszcz. Kontrakt z 25-latkiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Jego nowym klubem będzie LOTOS Trefl Gdańsk. 

Wojciech Ferens trafił do Bydgoszczy przed sezonem 2015/2016. W meczu 1. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn doznał fatalnie wyglądającej kontuzji, która wymagała długiej rehabilitacji. W efekcie, w tamtych rozgrywkach nie pojawił się już na parkiecie, ale mówi się, że leczenie powoli dobiega końca i Ferens niedługo wróci na boisko.

– Wracam po ciężkiej kontuzji i będę musiał walczyć zarówno o uznanie w oczach trenera, jak też o własną formę. Na pewno dam z siebie maksa. Były już takie dni, że trenowałem trzy lub cztery razy dziennie. Czasem żartuję, że mój okres przygotowawczy trwa już wiele miesięcy – mówił przed rozpoczęciem obecnego sezonu w wywiadzie dla “Expressu Bydgoskiego”.

Łuczniczka o rozwiązaniu kontraktu z 25-letnim przyjmującym poinformowała na swojej stronie internetowej, jednocześnie dziękując mu za zaangażowanie i ciężką pracę. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Wychowanek Jadaru Radom dołączył już do nowego zespołu, którym jest LOTOS Trefl Gdańsk. – Mój powrót do grania jest w stu procentach realny. Mam nadzieję, że szybko uda mi się dojść także do optymalnej formy. Jestem ogromnie wdzięczny gdańskiemu klubowi za to, że podał mi rękę i uwierzył we mnie. Mam nadzieję, że swoją postawą będę mógł się za to wszystko odwdzięczyć. Kiedy pojawiła się opcja przenosin do Lotosu Trefla, nie zastanawiałem się ani chwili. Moim celem jest jak najszybszy powrót na boisko i jak najlepsza gra w pozostałej części sezonu – deklaruje siatkarz w rozmowie z “Dziennikiem Bałtyckim”.

źródło: polsatsport.pl, dziennikbaltycki.pl