W spotkaniu w ramach 23. kolejki PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk podejmowali u siebie na boisku aktualnego wicelidera tabeli – Vervę Warszawa Orlen Paliwa. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego dobrze weszli w mecz, obejmując prowadzenie już przy stanie 4:1 w pierwszej partii. Skoncentrowana ekipa gości szybko odrobiła straty, lecz w samej końcówce premierowej odsłony to gospodarze byli bardziej skuteczni w polu zagrywki, co przełożyło się na ich zwycięstwo 25:23. Drugi set upłynął pod znakiem długo utrzymywanej przewagi przez warszawian (11:7, 16:9, 21:16) i choć mogłoby się wydawać, że gdańszczanie nie zdołają dogonić rywali, to udało im się wyrównać wynik przy stanie 22:22, a następnie triumfować 26:24. W trzeciej partii nastąpiło kompletne załamanie gry podopiecznych Andrei Anastasiego, który próbował pobudzić zespół dwukrotnie prosząc o przerwę. Mimo to, siatkarze warszawskiej Vervy musieli uznać dziś wyższość swoich przeciwników, ulegając im w trzech odsłonach.

Statuetkę MVP spotkania otrzymał atakujący Gdańskich Lwów – Bartosz Filipiak.

Trefl Gdańsk – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:0 (25:23, 26:24, 25:19)

Trefl Gdańsk: Bartosz Filipiak (15), Pablo Crer (5), Bartłomiej Mordyl (5), Szymon Jakubiszak (3), Ruben Schott (1), Marcin Janusz (1), Maciej Olenderek (L) oraz Paweł Halaba (5), Wojciech Grzyb (2), Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Karol Urbanowicz, Łukasz Kozub, Fabian Majcherski (L)

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Artur Udrys (12), Bartosz Kwolek (6), Piotr Nowakowski (6), Kevin Tillie (6), Andrzej Wrona (3), Antoine Brizard (2), Damian Wojtaszek (L) oraz Igor Grobelny (1), Jan Król, Patryk Niemiec, Jakub Kowalczyk, Michał Kozłowski, Dominik Jaglarski, Jan Kopyść (L)

źródło: oprac.własne

fot: KG Photo