W warszawskiej Arenie Ursynów siatkarze stołecznej Vervy podejmowali zespół Cuprum Lubin. W pierwszych dwóch partiach przyjezdni nie potrafili znaleźć recepty na skuteczną grę gospodarzy, dwukrotnie ulegając im 25:19 i 25:15. Natomiast od początku trzeciego seta podopieczni Marcelo Fronckowiaka poczuli się lepiej w polu serwisowym, co przełożyło się również na lepszą efektywność w kontrze. Ostatecznie lubinianie zakończyli odsłonę numer trzy na swoją korzyść. Czwarty set, był najbardziej wyrównany, gdyż oba zespoły kończyły niemal każdą akcję po przyjęciu na swoją korzyść, jednak w decydującym momencie partii to gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie, wygrywając seta ostatecznie 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Verva Warszawa ORLEN Paliwa – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 25:15, 19:25, 25:23)

Statuetkę MVP spotkania otrzymał środkowy i kapitan Vervy Warszawa Orlen Paliwa – Andrzej Wrona.

Verva Warszawa ORLEN Paliwa: Michał Superlak (15), Artur Szalpuk (14), Andrzej Wrona (11), Igor Grobelny (10), Piotr Nowakowski (8), Angel Trinidad de Haro (3), Damian Wojtaszek (L) oraz Jakub Ziobrowski (3), Bartosz Kwolek (2), Jan Król, Michał Kozłowski, Jan Fornal, Michał Kozłowski (L)

Cuprum Lubin: Ronald Jimenez (20), Wojciech Ferens (10), Dawid Gunia (10), Nikolay Penchev (9), Przemysław Smoliński (2), Miguel Tavares Rodrigues (1),  Bartosz Makoś (L) oraz Szymon Jakubiszak (8), Adam Lorenc (2), Kamil Maruszczyk, Mariusz Magnuszewski, Bartłomiej Zawalski, Kamil Szymura (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo