W poniedziałkowe popołudnie w ramach siedemnastej kolejki Plusligi siatkarze Ślepska Malow Suwałki podejmowali Asseco Resovię Rzeszów. Spotkanie w Arenie Suwałki zakończyło się w czterech partiach na korzyść gospodarzy.

W premierowej odsłonie podopieczni trenera Andrzeja Kowala wykorzystali liczne błędy rywali i pewnie pokonali ich aż 25:12. Drugi set był znacznie bardziej wyrównany, gdyż w porównaniu do poprzedniego ekipa przyjezdnych popełniała znacznie mniej błędów własnych. Jednak to nie wystarczyło, aby postawić się dobrze dysponowanym zawodnikom Ślepska. Poddenerwowani przegraną w dwóch pierwszych partiach rzeszowianie rzucili się do walki w odsłonie numer trzy, wygrywając 25:21. Czwarty, i jak się okazało ostatni set, padł łupem gospodarzy spotkania, którzy nie poddali się, gdy w samej końcówce zespół Alberto Giulianiego zdołał doprowadzić do remisu po 23.

Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:12, 25:21, 21:25, 25:23)

MVP spotkania – Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź (22), Tomas Rousseaux (14), Marcin Waliński (12), Cezary Sapiński (8), Andreas Takvam (7), Josua Tuaniga (2), Mateusz Czunkiewicz (L) oraz Jakub Rohnka (3), Patryk Szwaradzki (1), Łukasz Rudzewicz, Kevin Klinkenberg, Kacper Gonciarz, Mateusz Sacharewicz, Paweł Filipowicz (L)

Asseco Resovia Rzeszów: Karol Butryn (17), Klemen Cebulj (13), Simone Parodi (11), Piotr Hain (4), Fabian Drzyzga (2), Timo Tammemaa, Michał Potera (L) oraz Jeffrey Jendryk (10), Bartłomiej Krulicki (4), Damian Domagała, Rafał Buszek, Paweł Woicki, Bartosz Mariański (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo