Po wyrównanym spotkaniu inauguracyjnej kolejki nowego sezonu PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów wywożą z Lubina komplet punktów. Premierowa odsłona starcia trzeciej i dwunastej drużyny minionych rozgrywek padła łupem zawodników Cuprum Lubin. Losy drugiej partii rozstrzygnęły się w samej końcówce, gdy od stanu po 17 bełchatowianie wyszli na kilkupunktową przewagę i ostatecznie zwyciężyli 25:22. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał więc remis 1:1. Kolejna, najbardziej wyrównana odsłona zakończyła się dopiero przy stanie 30:28 na korzyść drużyny przyjezdnych. W czwartym secie gospodarze zawzięcie walczyli o doprowadzenie do tie-breaka, jednak ponownie końcówka należała do ekipy PGE Skry, której przyjmujący Milad Ebadipour efektownie zakończył spotkanie asem serwisowym.

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 28:30, 24:26)

MVP spotkania: Norbert Huber

Cuprum Lubin: Ronald Jimenez (19), Wojciech Ferens (17), Kamil Maruszczyk (17), Dawid Gunia (5), Miguel Tavares Rodrigues (4), Przemysław Smoliński (4), Bartosz Makoś (L) oraz Daniel Oliveira (3), Adam Lorenc (1), Bartłomiej Zawalski, Szymon Jakubiszak, Mariusz Magnuszewski, Nikolay Penchev, Kamil Szymura (L)

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour (16), Dusan Petković (15), Norbert Huber (14), Karol Kłos (11), Milan Katić (9), Grzegorz Łomacz (3), Kacper Piechocki (L) oraz Mikołaj Sawicki (1), Bartosz Filipiak, Taylor Sander, Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo