W 9. kolejce sezonu 2023/2024 PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie podejmował drużynę Trefla Gdańsk. Podopieczni Michała Winiarskiego wygrali spotkanie w czterech setach. MVP wybrany został Trevor Clevenot.

Od samego początku spotkania inicjatywę przejęli zawiercianie. Mocno grali zagrywką, sprawiając tym samym duże kłopoty w przyjęciu rywalom. W międzyczasie asa posłał Mateusz Bieniek, 3:1. Dalsza część tej partii to jednak wyrównana walka punkt za punkt. Po skutecznym ataku Sasaka, Trefl Gdańsk doprowadził do remisu, 9:9. Potem gospodarze odskoczyli na dwa „oczka, za sprawą kolejnej punktowej zagrywki Bieńka, 11:9. Gdy na tablicy pojawił się wynik 15:13 o czas poprosił Igor Juricic. Po przerwie siatkarze Aluronu podkręcili tempo na skutek czego zwiększyli swoją przewagę do czterech punktów. Widząc nerwowe poczynania swoich podopiecznych, szkoleniowiec gdańskich lwów ponownie poprosił o czas, 19:15. Żółto-czarni zdołali odrobić jeszcze dwa punkty, jednak to było za mało na dobrze grających gospodarzy, 23:20. W końcówce Butryn posłał asa, a set zakończył się zepsutą zagrywką Sasaka, 25:21.

Druga partia rozpoczęła się od budowania przewagi przez gospodarzy, którzy odskoczyli na trzy punkty, 7:4. Gdy na tablicy pojawił się wynik 12:8 o przerwę dla swoich graczy poprosił szkoleniowiec Trefla. Po czasie żółto-czarni zaczęli prezentować się lepiej na boisku, czego efektem było zbliżenie się na jeden punkt do rywali, 18:17. Gdańszczanie grali cierpliwie, ale to zawiercianie grali skuteczniej. Ze środka niespodziewaną kiwką popisał się Tavares. W końcówce oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Przy stanie 22:21 o czas poprosił Michał Winiarski, z kolei chwilę później szkoleniowiec z Gdańska wziął przerwę, 23:21. W końcówce Kwolek ustrzelił jeszcze Mikołaja Sawickiego. Gdy wydawało się, że Aluron pewnie zwycięży, w pole serwisowe wszedł Karol Urbanowicz i jego drużyna zdołała doprowadzić do remisu, 24:24. Ostatecznie nerwową końcówkę, spowodowaną między innymi, błędem sędziów, wygrał Trefl Gdańsk, 29:31.

Zdenerwowani przegraną w poprzedniej partii zawiercianie rozpoczęli grę z wysokiego „C”, odskakując od razu na cztery punkty, 9:5. Podopieczni Winiarskiego grali pewnie i skutecznie, 14:10. Znakomicie spisywał się Karol Butryn. Gdańszczanie nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających rywali, którzy byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, 23:16. Dzięki pozytywnemu przyjęciu Perry’ego, atakujący Aluronu nie mieli żadnych kłopotów z kończeniem piłek. Set zakończył się atakiem z prawego skrzydła Butryna. 25:17.

Wyrównana walka obu ekip trwała tylko do stanu 2:2. Później zawiercianie skrzętnie budowali swoją przewagę, 8:4. Przy stanie 11:5 o czas poprosił jeszcze Igor Juricic. Jednak jego podopieczni byli dzisiaj wyraźnie słabsi od gospodarzy. W międzyczasie Mateusz Bieniek ustrzelił jeszcze libero Trefla Gdańsk, 16:7. W samej końcówce Bartosz Kwolek również zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, po tym jak piłka przetoczyła się po siatce, 23:14. Mecz zakończył się kiwką Trevora Clevenota, 25:15.