W ramach 8 kolejki PlusLigi Verva Warszawa Orlen Paliwa zmierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów na hali Torwar.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18)

Początek meczu zaczął się wyrównanie dla obu drużyn (3:3). Dzięki dobrym atakom Bartosza Kwolka, drużynie z Warszawy udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Zawodnicy z Rzeszowa wyszli na prowadzenie dzięki niesamowitemu bloku Bartłomieja Lemańskiego i Damiana Schulza (6:7). Po błędnej zagrywce Patryka Niemca to drużyna z Rzeszowa wyszła na prowadzenie (10:11). Nicholas Hoag i Grzegorz Kosok blokując zagrywkę, pozwolili Asseco Resovii wyjść na dwupunktowe prowadzenie (11:13). Podopieczni Piotra Gruszki błyszczeli na zagrywce a przujmujący drużyny z Rzeszowa dzięki swojej mocnej zagrywce wyporowadził ich na pięciopunktowe prowadzenie (12:17). Zagrywka Patryka Niemca z wysoku pozwoliła drużynie z Warszawy nawiązać walkę z przyjezdnymi (17:21). Ostatecznie set zakończył się na korzyść gości, atak Damiana Schulza zakończył tę partię wynikiem 20:25.

Jan Król rozpoczął drugiego seta niesamowitą zagrywką i asem serwisowym (2:0). Kevin Tillie kontunuował tę serię (4:1). Środkowy drużyny z Rzeszowa, dzięki dobrej zagrywce Damiana Schulza, mógł zagrać środkiem bez żadnych problemów (6:4). Blok Nicolasa Hoaga i Bartłomieja Lemańskiego na początku uznany przez sędziego jako błędny, ostatecznie pozwolił drużynie z Rzeszowia wyrónać wynik (6:6). Nicolas Hoag atakując w prostej linii wyrównał wynik poraz kolejny (9:9). As serwisowy Antoniego Brizarda doprowadził do remisu (13:13). Bartosz Kwolek kontynuował serię dobrych zagrywek i pozwolił drużynie z Warszawy wyjść na prowadzenie (15:14). Atak środkiem Piotra Nowakowskiego wyprowadził drużynę ze stolicy na dwupunktowe prowadzenie (18:16). Mimo zmiany Damiana Schulza na Kawike Shojiego to Verva Warszawa Orlen Paliwa ciągle utrzymywała dwupunktowe prowadzenie (22:20). Mocna zagrywka rozgrywającego z Francji i atak środkiem Patryka Niemca sprawił, że to Warszawa miała w meczu pierwszą piłkę setową (24:20). Jednak Nicolas Hoag swoim blokiem ciągle nawiązywał walkę z drużyną ze stolicy (24:22). Ostatecznie ta partia zakończyła się na korzyść podopiecznych Andrei Anastasiego wynikiem 25:22.

Akcja na 3:3 stanęła pod znakiem zapytania kiedy drużyna z Warszawy stwierdziła, że przeciwnicy dotknęli piłki w trakcie akcji, ostatecznie decyzja była na korzyść stołecznych i wynik zmienił się na 4:2. Kiwka Brizarda podwyższyła to prowadzenie. Potrójny blok drużyny z Warszawy spowodował pięciopunktowe prowadzenie (7:2). Atak Marechala pozwolił nawiązać kontakt Asseco Resovii z drużyną ze stolicy (9:5). Pojedynczy blok Bartłomieja Lemańskiego doprowadził do wyniku 9:8. Potrójny blok drużyny, a później atak w antenkę Marechala, wyprowadził Verve Warszawę Orlen Paliwa na trzypunktowe prowadzenie (16:13). Potężny atak Damiana Schulza zmienił wynik na 17:14. Niesamowita seria zagrywek Bartosza Kwolka pozwalała na utrzymanie tego dużego prowadzenia między drużynami (22:14). Obrona Damiana Wojtaszka doprowadziła do piłki setowej przy zagrywce Bartosza Kwolka (24:14). Set zakończył się autową zagrywką Damiana Schulza wynikiem 25:15.

Niesamowity atak Damiana Schulza wyrównał wynik na samym początku czwartej partii (3:3). Atak środkiem Kevina Tillie wyprowadził drużynę ze stolicy na prowadzenie (5:4). Zamieszanie pod siatką ze strony Rzeszowian pozwoliło drużynie ze stolicy wyjść na prowadzenie (10:8). Autowe zagranie Damiana Schulza wyprowadziło podopiecznych Anastasiego na czteropunktowe prowadzenie (13:9). Marechal obijając piłkę o potrójny blok nawiązał kontakt z przeciwnikami (14:12). Kolejny dzisiaj, as serwisowy Bartosza Kwolka, doprowadził do wyniku 17:12, jednak ta seria się nie skończyła i chwilę później przyjmujący z Warszawy znowu zabłysnął w polu zagrywki. Mimo niesamowitej zagrywki stołecznych, to Rzeszowianie walczyli w ataku i nadrabiali punkty (21:16). Jednak to Kevin Tillie zaserwował przeciwnikom dwa asy pod rząd (23:16). Atak Jana Króla doprowadził do piłki meczowej (24:16), jednak Damian Schulz odsunął stołecznych od szybkiej wygranej. Zamieszanie pod siatką ze strony Warszawy nie pomogło i to Resovia zdobywała punkty (24:18). Ostatecznie to Bartosz Kwolek zakończył mecz atakiem po bloku a cały mecz skończył się wynikiem 25:18.

Składy drużyn:

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek (16), Jan Król (14), Antoine Brizard (14), Patryk Niemiec (7), Piotr Nowakowski (9), Kevin Tillie (17), Damian Wojtaszek (L)

Asseco Resovia Rzeszów: Grzegorz Kosok (3), Bartłomiej Lemański (7), Marcin Komenda, Nicholas Hoag (14), Nicolas Marechal (6), Damian Schulz (18), Luke Perry (L)

MVP: Kevin Tillie

źródło: oprac. własne

photo: Krawczyk.photo