PGE Skra Bełchatów poinformowała o rozstaniu z dotychczasowym trenerem Slobodanem Kovacem. W kolejnych spotkaniach nie poprowadzi on więc bełchatowian.

Slobodan Kovac związał się z klubem z Bełchatowa przed obecnym sezonem ligowym. W tym czasie poprowadził Skrę do trzeciego miejsca po zakończeniu fazy zasadniczej PlusLigi. W fazie play-off dotarli do półfinału. Potem jednak nie zdołali pokonać Jastrzębskiego Węgla w walce o awans do finału. Pozostała im więc walka o brązowe medale. W europejskich rozgrywkach bełchatowianie również dotarli do półfinału Pucharu CEV. Tam w dwumeczu lepsi okazali się zawodnicy Tours VB.

Z pewnością jednak tegorocznej rywalizacji w Pucharze Polski drużyna z Bełchatowa nie uzna za udaną. Pożegnała się z rozgrywkami już na etapie 1/8 finału, gdzie przegrała z Asseco Resovią Rzeszów.

Jak czytamy w wydanym dziś komunikacie klubu: „W związku z niezadowalającymi wynikami drużyny zarząd klubu zdecydował, że 27 kwietnia 2022 Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów.” Razem z trenerem szeregi drużyny opuścili również asystent trenera Slobodan Prakljacić oraz trener przygotowania fizycznego – Radivoje Radaković.

Do końca bieżącego sezonu rolę pierwszego szkoleniowca przejmie Radosław Kolanek, który dotychczas był pierwszym asystentem Slobodana Kovaca. Poprowadzi on drużynę w walce o trzecie miejsce w PlusLidze.

źródło: PGE Skra Bełchatów, fot. Magdalena Gajek