Były siatkarz reprezentacji Turcji, Sinan Tanik został nowym trenerem Effectora Kielce. Dziś poprowadził już pierwszy trening drużyny. 

Sinan Tanik był jednym z najlepszych tureckich siatkarzy. W swojej zawodniczej karierze, bronił barw takich klubów, jak Halkbank Ankara, Iraklis Saliniki czy Galatasaray Stambuł. Polscy kibice najbardziej znają go jednak z występów w AZS-ie Olsztyn, z którym w latach 2006-2008 dwukrotnie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Tanik był pierwszym Turkiem występującym w polskiej lidze. Ostatnim klubem przyjmującego był Galatasaray Stambuł, gdzie po zakończeniu kariery uczył się trenerskiego fachu, będąc członkiem sztabu szkoleniowego.

36-latek przez wiele lat był liderem reprezentacji Turcji. Rozegrał w niej ponad 100 meczów i poprowadził ją do zdobycia brązowych medali Ligi Europejskiej w 2008 i 2010 roku. Był też kapitanem tureckiej kadry na Mistrzostwach Europy 2011 w Czechach i Austrii.

Dziś Sinan Tanik poprowadził premierowy trening Effectora Kielce, który będzie pierwszym przystankiem na jego trenerskiej drodze. Warto też zaznaczyć, że Tanik będzie pierwszym zagranicznym trenerem w historii kieleckiego klubu. Turek w roli szkoleniowca kielczan zadebiutuje w sobotnim starciu z Jastrzębskim Węglem.

źródło: effectorkielce.com.pl