Beniaminek siatkarskiej PlusLigi odrobił zaległe spotkanie z GKSem Katowice, rozgrywane w ramach trzynastej kolejki fazy zasadniczej. Po dobrej grze i zwycięstwie gospodarzy w pierwszej odsłonie dwie kolejne partie padły łupem przyjezdnych, którzy wykorzystując swoje szanse wychodzili na prowadzenie w końcówkach. Trzeci set był jednak pechowy dla obu drużyn. Po opadnięciu z bloku środkowy suwałczan, Łukasz Rudzewicz skręcił staw skokowy, natomiast w kolejnej akcji rozgrywający gości, Jan Firlej, nabawił się kontuzji oka. Mimo porażki w dwóch partiach z rzędu, zawodnicy Ślepska Malow Suwałki podnieśli się w czwartym secie, dzięki czemu przedłużyli swoje szanse na zdobycie punktów za to spotkanie. Decydująca partia była wyrównana do stanu 7:7, lecz później inicjatywę przejęli katowiczanie doprowadzając do końca meczu. Dla podopiecznych Dariusza Daszkiewicza było to już dziewiąte spotkanie zakończone w tie-breaku.

Statuetkę MVP tego spotkania otrzymał atakujący GKSu Katowice – Wiktor Musiał.

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:21, 12:15)

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź (29), Nicolas Szerszeń (22), Kamil Skrzypkowski (9), Łukasz Rudzewicz (6), Andreas Takvam (6), Joshua Tuaniga, Paweł Filipowicz (L) oraz Wojciech Siek (2), Jakub Rohnka, Patryk Szwaradzki, Kevin Klinkenberg, Cezary Sapiński, Kacper Gonciarz, Adrian Stańczak (L)

GKS Katowice: Wiktor Musiał (25), Rafał Szymura (21), Kamil Kwasowski (12), Jan Nowakowski (10), Emanuel Kohut (8), Jan Firlej (5), Dustin Watten (L) oraz Adrian Buchowski (3), Jakub Szymański, Kamil Drzazga, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz, Maciej Fijałek, Szymon Gregorowicz (L)

źródło: oprac.własne/fot: Krawczyk.photo