Drużyna z Zawiercia poinformowała dziś o pozyskaniu światowej klasy przyjmującego,  Urošs Kovačevićs. Dwukrotny mistrz Europy z reprezentacją Serbii przenosi się do Polski z Chin.

Uroš Kovačević ma 28 lat. Urodził się w miejscowości Kraljevo znajdującej się we wschodniej części Serbii. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał właśnie w zespole Ribnica Kraljevo. Gdy miał 17 lat, przeniósł się do słoweńskiego ACH Volley Lublana, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo Słowenii (2010/2011 i 2011/ 2012) oraz Puchar Słowenii (2011/ 2012). W 2011 roku zdobył złoto Ligi Środkowoeuropejskiej (MEVZA), a rok później sięgnął po jej srebrny medal. Warto dodać, że w tym czasie Uroš Kovačević dwukrotnie wywalczył tytuł Mistrza Świata Kadetów (2009, 2011), srebro Mistrzostw Europy Kadetów (2009), tytuł Mistrza Europy Kadetów (2011), brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów (2011) oraz brąz na Mistrzostwach Europy Juniorów (2010). W 2011 roku razem z seniorską reprezentacją Serbii zdobył złoto na Mistrzostwach Europy.

– Był bardzo utalentowanym chłopakiem, bardzo szybko się rozwijał i już po pierwszym sezonie w ACH Volley zaczął być czołowym zawodnikiem tego klubu. Można powiedzieć, że od początku jego drogi z siatkówką byłem przy nim lub, patrząc z drugiej strony, to on był ze mną. Jestem pewny, że fani w Zawierciu i całej Polsce będą mogli cieszyć się jego siatkarskimi umiejętnościami. On nie jest zwykłym zawodnikiem, dla mnie jest artystą. Gra w inny sposób, niż pozostali, więc jestem pewien, że to będzie atrakcyjne dla wszystkich widzów oraz kibiców i jestem bardzo szczęśliwy, że Uroš dołączy do nas w następnym sezonie – przyznaje Igor Kolaković.

– Postanowiłem dołączyć do Aluron CMC Warty ze względu na prezesa, Igora i kibiców. Jest to świetny klub i wierzę, że możemy w nadchodzącym sezonie osiągnąć wielkie sukcesy – mówi Uroš Kovačević.

źródło:/foto aluroncmc.pl