W sobotnie popołudnie ekipa  MKSu Będzin podejmowała mistrza Polski. Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się od dobrej gry gospodarzy, którzy wypracowali sobie pięciopunktową przewagę (14:9) grając skutecznie w elemencie ataku. Przyjezdni do końca seta nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych będzinian, ulegając im w tej partii 17:25. Losy drugiego seta ponownie rozstrzygnęły się na korzyść podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka, tym razem po długim prowadzeniu ZAKSY. Trzecia partia trwała aż 40 minut, tym razem zwycięsko zakończyli ją podopieczni trenera Grbićia. W czwartym, a jednocześnie ostatnim secie będzinianie uzyskali aż ośmiopunktową przewagę (18:10) nie dając tym samym rywalom szans na wygraną w tym spotkaniu.

Statuetkę MVP meczu otrzymał zawodnik MKSu Będzin – Grzegorz Pająk.

MKS Będzin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19)

MKS Będzin: Rafał Faryna (18), Rafał Sobański (10), David Sossenheimer (7), Dawid Gunia (6), Artur Ratajczak (5), Grzegorz Pająk (5), Michał Potera (L) oraz Jan Fornal (7), Dawid Dryja, Michał Superlak, Konrad Buczek, Bartosz Schmidt, Piotr Macheta (L)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Kamil Semeniuk (17), Arpad Baroti (10), Łukasz Wiśniewski (7), Simone Parodi (6), Krzysztof Rejno (1), Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (L) oraz David Smith (5), Piotr Łukasik (2), Sebastian Warda, Aleksander Śliwka, Przemysław Stępień, Filip Grygiel, Korneliusz Banach (L)

źródło: oprac.własne/fot: Krawczyk.photo