Faza zasadnicza sezonu 2017/2018 PlusLigi dobiegła końca. Przed nami kolejne emocje związane z meczami o miejsca 7-12 i 13-14. Zobaczcie sami, jak przedstawia się terminarz rozgrywek.

Drużyny, które zajęły po zakończeniu fazy zasadniczej miejsca 7-12, rozegrają dwumecze według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami meczów rewanżowych będą drużyny, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, bez względu na iloraz w setach o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta”.

Drużyny z miejsc 13-14 grają do dwóch wygranych meczów według następujących zasad: gospodarzem pierwszego spotkania jest drużyna, która po fazie zasadniczej rozgrywek zajęła 14. miejsce. W pozostałych do zakończenia rywalizacji meczach (jednym, lub dwóch – rozgrywanych dzień po dniu) gospodarzem będzie drużyna, która po fazie zasadniczej rozgrywek zajęła 13. miejsce. Zwycięzca zajmie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek, a pokonany zagra baraż z drużyną I ligi o prawo gry w PlusLidze sezonu 2018/2019.

Mecze o 7. miejsce (dwumecz, możliwy złoty set)