Indykpol AZS Olsztyn zdecydował się na przedłużenie kontraktu z aktualnym szkoleniowcem drużyny. Roberto Santilli będzie trenował olsztyński zespół jeszcze w przyszłym sezonie.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym oraz Alpitour Traco Cuneo. W kolejnych latach obejmował takie kluby jak: Lube Banca Marche Macerata, Icom Latina czy Iskra Odincowo. Na polu reprezentacyjnym, szkoleniowiec wraz z juniorską reprezentacją Włoch zdobył tytuł Mistrza Europy. Włoski szkoleniowiec znany jest polskim kibicom z prowadzenia m.in. Jastrzębskiego Węgla (2007-2010), z którym zdobył srebrny medal i Puchar Polski. Od sezonu 2017/2018 Roberto Santilli jest szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn. Wiadomo jednak, że nie będzie to jedyny sezon doświadczonego trenera w stolicy Warmii i Mazur. Kontrakt Roberto Santilliego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok!

– Jestem zadowolony z podpisania nowego kontraktu – mówi Roberto Santilli. – Uwielbiam Olsztyn, ludzi tutaj żyjących i osoby, które tworzą klub. Każdy trener, oprócz wyników sportowych, chciałby zbudować dobrą atmosferę. Taka jest filozofia naszej pracy, jak i całego sportu. Dlatego postawiłem sobie również cel, aby sprawić, by każdy z zawodników czuł się dobrze na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że będę mógł swoją pracę kontynuować również w kolejnym sezonie – i dodaje: – Negocjacje przebiegły w spokojnej atmosferze. Obie strony chciały kontynuować współpracę. Udało się nam dojść do porozumienia, z czego bardzo się cieszę.

Zadowolenia z podpisania nowej umowy nie kryje Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, dlatego cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia – wyjaśnia Tomasz Jankowski. – Jesteśmy zadowoleni z jego pracy w Olsztynie w tym sezonie. Chcielibyśmy kontynuować jego filozofię prowadzenia drużyny w przyszłości. Obecnie skupiamy się jednak na walce o awans do fazy play-off.

Kontrakt włoskiego szkoleniowca z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.

indykpolazs.pl