Znany polskim kibicom włoski szkoleniowiec, Roberto Santilli wraca do PlusLigi. W przyszłym sezonie poprowadzi zespół Indykpolu AZS Olsztyn. 

Roberto Santilli po dwóch latach przerwy znów będzie prowadził drużynę z PlusLigi. Na stanowisku Akademików z Olsztyna zastąpi swojego rodaka, Andreę Gardiniego, który w przyszłym sezonie obejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Indykpol AZS Olsztyn dla 52-letniego szkoleniowca będzie już trzecim przystankiem w polskiej ekstraklasie. W poprzednich latach trenował on siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (2007-2010) i MKS-u Będzin (2015). Jastrzębianie pod jego wodza zdobyli Puchar Polski oraz brązowe i srebrne krążki mistrzostw kraju. Santilli był także asystentem w reprezentacji Niemiec, z którą uplasował się na najniższym stopniu podium mistrzostw świata 2014. Włoch w ostatnim czasie był selekcjonerem kadry narodowej Australii, lecz po nieudanych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro umowa z nim nie została przedłużona.

 

W sezonie 2017/2018 Roberto Santilii będzie pierwszym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn!

 – W momencie, kiedy Andrea Gardini poinformował Klub, że nie przyjmuje propozycji przedłużenia umowy na kolejny rok, zależało nam na pilnym zakontraktowaniu nowego trenera na sezon 2017/2018 – wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. Powoli rozpoczynamy projekt budowy drużyny na nowy sezon, stąd ten pośpiech. Na pewno jest to niecodzienna sytuacja w środowisku siatkarskim, że na kilka tygodni przed zakończeniem sezonu PlusLigi, informuje się o zmianie na stanowisku trenera na sezon kolejny. Uważam jednak, że kibice mają prawo znać prawdę już teraz i nie ma powodów, aby kryć się z tym do zakończenia sezonu.

I dodaje: – Informacja o odejściu trenera Gardiniego oraz o zakontraktowaniu Roberto Santilliego na pewno nie spowoduje zamieszania w drużynie, czego dowodem była chociażby postawa Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę w Gdańsku, gdzie pokonaliśmy po bardzo dobrym meczu Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Roberto Santilli jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Szukaliśmy trenera, który ma doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz pracy w PlusLidze. Wcześniej osiągał w Polsce bardzo dobre rezultaty jako trener Jastrzębskiego Węgla i MKS Będzin. Mam nadzieję, że w nowym sezonie osiągnie zadowalające wyniki jako trener Indykpolu AZS Olsztyn.

Roberto Santilli również nie ukrywa radości z podpisania kontraktu z olsztyńskim klubem.

– Chcę podziękować klubowi z Olsztyna za danie mi szansy na powrót do pracy w Polsce – przyznaje włoski szkoleniowiec, który od przyszłego sezonu poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn. – Ostatnie dwa sezony reprezentacyjne spędziłem w Australii i był to naprawdę piękny czas, lecz z dala od wszystkiego. Teraz jest moment, aby powrócić do siatkówki i wracając do Polski czuję, jakbym wracał do domu.

Kontrakt włoskiego szkoleniowca z olsztyńskim Klubem został podpisany na rok.

źródło: indykpolazs.pl