Turniej Partnerstwa Regionalnego będzie dla podopiecznych Roberta Prygla generalnym sprawdzianem formy przed występami w PlusLidze. Rywalem siatkarzy Cerrad Czarnych Radom w Kozienicach i Starachowicach będą Espadon Szczecin, Indykpol AZS Olsztyn i MKS Będzin.

Szkoleniowiec nie ma wątpliwości, turniej będzie pożytecznym sprawdzianem. Stawka wydaje się wyrównana. – Drużyny uczestniczące w trzydniowych zmaganiach w lidze z pewnością będą miały podobne ambicje . Będą wymagającymi przeciwnikami – zapewnia Robert Prygiel. Trener zdradza ponadto. – Na pewno będziemy grać już bardziej pod kątem ligi. To znaczy mniejszą ilością zawodników, a zmiany będą już raczej podyktowane słabszą grą poszczególnych zawodników niż sprawdzaniem i testowaniem.

 Czy to oznacza, że Robert Prygiel nie ma już ustalonego składu, który rozpocznie mecz pierwszej kolejki PlusLigi z AZS Częstochowa. – Na dwóch, trzech pozycjach mam jeszcze znaki zapytania – odpowiada szkoleniowiec. – W tym sezonie będę miał do dyspozycji naprawdę wyrównany skład i na pewno nie będziemy grać praktycznie jedną szóstką tak jak w zeszłym sezonie.

 W kadrze radomskiego zespołu brakuje jedynie Emanuela Kohuta. Reprezentant Słowacji dołączy do zespołu 28 września. Robert Prygiel wierzy, że tak jak Tomasz Fornal i Jakub Ziobrowski, również doświadczony zawodnik dobrze i szybko wkomponuje się w zespół. – Bardzo fajnie weszli do drużyny. Zarówno od strony charakterologicznej, jak i sportowej. To naprawdę duży komfort – przyznaje szkoleniowiec.

 Turniej zainauguruje piątkowy mecz, w którym Cerrad Czarni Radom zmierzą się z Espadonem Szczecin. Początek widowiska w Kozienicach – godz. 17.00. Wcześniej odbędzie się losowanie meczów w ramach „Partnerstwa Regionalnego Czarni”. Uroczystość z udziałem przedstawicieli 15 gmin i miast ziemi radomskiej będzie miała miejsce w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Początek – 14.00.

źródło: wksczarni.pl