W jednym z ostatnich zaległych meczów w rundzie zasadniczej PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała na własnym terenie VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:1. Chociaż obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy play-off rozgrywek, to w dalszym ciągu muszą walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli, które ma wpływ na przeciwnika w kolejnej rundzie. Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Andrei Anastasiego, którzy bez większych trudności wygrali pierwszego seta. Dalej jednak nie było już tak kolorowo. Bełchatowianie przystąpili do drugiej partii z nową energią i to na ich koncie została ona zapisana. Trzecia odsłona była już zdecydowanie ciekawsza, zwłaszcza końcówka, w której obie ekipy szły łeb w łeb. Na szczęście gospodarzy, to na ich stronę przechyliła się szala zwycięstwa. Czwarty set to pokaz dobrej i cierpliwej gry zawodników Skry, dzięki której wygrali zarówno tego seta, jak i całe spotkanie, co pozwoliło im awansować na 6. miejsce w tabeli. MVP spotkania został wybrany Dusan Petković.

PGE Skra Bełchatów – VERVA Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (17:25, 25:20, 29:27, 25:19)

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Petković, Kłos, Bieniek, Ebadipour, Katić, Piechocki (libero) oraz Huber, Sawicki.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Trinidad De Haro, Superlak, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk.

MVP: Dusan Petković