Rzeszowianie zanotowali na swoim koncie dwupunktowe zwycięstwo w Jastrzębiu-Zdroju. Gospodarze zupełnie nie radzili sobie w dwóch pierwszych setach, które świetnie grający goście z Podkarpacia rozstrzygnęli na swoją korzyść. Po dziesięciominutowej przerwie jastrzębianie wrócili na właściwe tory, wygrywając dwie kolejne partie. W tie-breaku lepsi okazali się podpieczni Roberto Serniottiego. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Jakub Jarosz.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów  2:3  (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 8:15)

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj (17), Grzegorz Kosok (11), Rodrigo Quiroga (9), Lucas Kampa (2), Wojciech Sobala (2), Salvador Hidalgo Oliva (20), Jakub Popiwczak (L) oraz Patryk Strzeżek (1), Dardan Lushtaku (1), Damian Boruch (6), Marcin Ernastowicz, Jason DeRocco (1), Jakub Turski

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Lemański (8), Lucas Tichacek (1), Jakub Jarosz (19), Thibault Rossard (18), Aleksander Śliwka (11), Marcin Możdżonek (7), Mateusz Masłowski (L) oraz Paweł Rusek (L), Michał Kędzierski, Elviss Krastins (1)

MVP: Jakub Jarosz

źródło: plusliga.pl