Rafael Araujo nie jest już zawodnikiem ONICO Warszawa. Brazylijski atakujący rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i przeniesie się do ligi katarskiej.

Rafael Araujo urodził się 13 lipca 1991 roku w Umuaramie, a siatkarską karierę rozpoczynał w Cimed Florianopolis. W sezonie 2013/2014 występował w Funvic Taubate, a w latach 2014-2016 w SESI Sao Paulo. Kolejne dwa lata spędził w MKS-ie Będzin, gdzie był kluczową postacią zagłębiowskiej ekipy. Do ONICO trafił latem 2018 roku. 27-latek ma też na koncie występy w reprezentacji Brazylii. W 2013 roku wywalczył mistrzostwo świata do lat 23, a rok później z seniorską drużyną „Canarinhos” zdobył srebrny medal Ligi Światowej. Araujo rozwiązał kontrakt z ONICO Warszawa za porozumieniem stron i teraz będzie występował w lidze katarskiej.

– Niestety muszę wyjechać, to nie była łatwa decyzja, ale wraz z klubem doszliśmy do wniosku, że to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Chciałbym podziękować każdemu ze sztabu drużyny, zawodnikom i wszystkim, którzy przez ten czas mi towarzyszyli. Wielkie podziękowania także dla kibiców za doping i wsparcie, które zawsze było wyjątkowe. Dzięki wam czułem się tu jak w domu – powiedział brazylijski atakujący.

źródło: onicowarszawa.pl