Miasto Suwałki jako inwestor hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” informuje, że oficjalne otwarcie tego obiektu nastąpi w dniu 22 listopada 2019r.  (piątek) o godz. 16.30 bezpośrednio przed meczem MKS Ślepsk Malow Suwałki vs. Indykpol AZS Olsztyn, który zgodnie z terminarzem rozgrywek PlusLigi planowany jest na godz. 17.30.

Planowany wcześniej do rozegrania  w Suwałkach w dniu 10 listopada 2019r. mecz MKS Ślepsk Malow Suwałki z Treflem Gdańsk został przełożony na dzień 17 grudnia 2019 r.

Pomimo podjętych starań i uzyskaniu pozytywnych decyzji państwowej straży pożarnej oraz decyzji powiatowego inspektora sanitarnego nie jest możliwe uzyskanie w terminie do 10 listopada br. pozwolenia na użytkowanie hali sportowo-widowiskowej. Procedura odbioru tak skomplikowanego od strony technicznej obiektu jest czasochłonna i wymaga jeszcze czasu.

Zaangażowani w odbiór tego obiektu inspektorzy nadzoru dołożą starań, aby procedura jego odbioru i dopuszczenia do użytkowania hali „Suwałki Arena” zakończyła się jak najszybciej. – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

inf.prasowa