W sobotnim meczu rozgrywanym w ramach trzeciej kolejki PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów podejmowali u siebie na boisku beniaminka minionego sezonu zespół Stali Nysa. Zwycięzcę tego wyrównanego spotkania musiał wyłonić tie-break.

Bełchatowian udanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:0, dzięki czemu ich rywale nie byli w stanie im już zagrozić do końca premierowej partii, wygranej przez gospodarzy 25:17. Ekipa przyjezdnych znacznie lepiej poradziła sobie na początku seta numer dwa, zapominając o swoich problemach z pierwszej odsłony i wygrywając 25:19.

Najbardziej wyrównana, trzecia część meczu padła ostatecznie łupem Bełchatowian, mimo  że ich rywale zdołali wyjść na dwupunktową przewagę w samej końcówce partii (21:23). Na set numer cztery sobotniej rywalizacji przyjezdni wyszli zdeterminowani do walki o tie-breaka i cenne punkty za to spotkanie. Konsekwencja i wykorzystanie mankamentów rywali pozwoliły gościom wypracować sobie bezpieczną przewagę (11:5, 19:13), a następnie doprowadzić do piątej, decydującej odsłony.

Tie-break był znakomitym podsumowaniem tego wyrównanego spotkania pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Stalą Nysa. Piąty set i cały mecz zakończyły się zwycięsko dla gospodarzy po asie serwisowym MVP meczu Mateusza Bieńka. Bełchatowianie po tej wygranej dopisują sobie dwa „oczka” do swojego dorobku punktowego i plasują się aktualnie na czwartej pozycji w tabeli, tuż za Projektem Warszawa.

PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa 3:2 (25:17, 19:25, 25:23, 21:25, 20:18)

MVP spotkania: Mateusz Bieniek

PGE Skra Bełchatów: Mikołaj Sawicki (15), Karol Kłos (7), Milad Ebadipour (12), Aleksander Atanasijevic (21), Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek (17), Kacper Piechocki (L) oraz Damian Schulz (1), Mihajlo Mitić, Dick Kooy, Robert Täht, Sebastian Adamczyk, Robert Milczarek (L)

Stal Nysa: Marcin Komenda, Mitchell Stahl (13), Wassim Ben Tara (26), Moustapha M’Baye (8),  Nikolay Penchev, Kamil Kwasowski (8), Kamil Dembiec (L) oraz Maciej Zajder, Patryk Szwaradzki (3), Kamil Dębski, Bartosz Bućko (17), Mariusz Schamlewski, Patryk Szczurek, Michał Ruciak (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo