W przedostatnim meczu przed świętami zmierzyły się ze sobą drużyny Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów. Hitowe spotkanie dziewiętnastej kolejki PlusLigi rozgrywane w Jastrzębiu-Zdroju musiał rozstrzygnąć tie-break.

Kibice obu zespołów nie mogli narzekać na brak emocji już od pierwszych piłek tego starcia. Premierową odsłonę dobrze rozpoczęli gospodarze, prowadząc 5:3, jednak przyjezdni szybko odrobili straty i wypracowali sobie aż sześciopunktową przewagę (21:15), ostatecznie wygrywając 25:22. Od początku drugiej partii bełchatowianie kontynuowali swoją skuteczną grę z poprzedniej odsłony (12:8) i mogłoby się wydawać, że jastrzębianie będą mieli problem, by zatrzymać nakręconych swoją dobrą dyspozycja przyjezdnych, ale od wyniku po 19 dzięki fenomenalnej dyspozycji Jakuba Buckiego w polu serwisowym podopieczni Luke’a Raynolds’a poczuli się pewniej na boisku i doprowadzili do remisu 1:1.

Wynik trzeciej części meczu wynik wahał się przez większość seta, lecz w samej końcówce gospodarze uciekli rywalom na trzy punkty i mogli się cieszyć z prowadzenia w spotkaniu 2:1. Pewnie przystępujący do partii numer cztery jastrzębianie wypracowali sobie przewagę w jej środkowej części (16:12, 19:15), jednak kluczowa była niezwykle emocjonująca końcówka, w której Skra w euforii po bloku Norberta Hubera (23:21) i ataku Karola Kłosa z prawego skrzydła (24:21) dokończyła dzieła i zwyciężyła 25:21.

Tie-break nie potoczył się jednak po myśli ekipy przyjaznych, którzy po zdobyciu dwóch pierwszych punktów (2:0) stracili kolejne cztery (2:4). Po zmianie stron, gdy na zagrywkę powędrował często punktujący dziś zagrywką Jakub Bucki, bełchatowianie nie potrafili znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę rywali w samej końcówce spotkania i musieli uznać wyższość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

Statuetkę MVP tego spotkania otrzymał najczęściej punktujący zawodnik gospodarzy – Rafał Szymura.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:21, 25:22, 21:25, 15:8)

Jastrzębski Węgiel: Yacine Louati (12), Michał Szalacha (12), Jurij Gladyr (9), Tomasz Fornal (4), Lukas Kampa (4), Mohamed Al Hachdadi (3), Jakub Popiwczak (L) oraz Rafał Szymura (18), Jakub Bucki (15), Eemi Tervaportti (1), Michał Gierżot, Grzegorz Kosok, Patryk Cichosz-Dzyga, Szymon Biniek

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour (16), Dusan Petković (15), Mateusz Bieniek (14), Taylor Sander (12), Karol Kłos (9), Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (L) oraz Norbert Huber (2), Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo