LOTOS Trefl Gdańsk w pięknym stylu pokonał PGE Skrę Bełchatów. Podopieczni Andrei Anastasiego zafundowali swoim kibicom wspaniały prezent. MVP spotkania został Wojciech Grzyb.

I set:

Pierwszy punkt w meczu zdobywa PGE Skra Bełchatów. Zepsuta zagrywka Marechala, remis 1:1. Pojedynczy blok Schwarza, 2:1. Zatrzymany Mariusz Wlazły, 4:2. Przerwa dla gości przy stanie, 5:2. Z lewego skrzydła kapitan bełchatowian, 6:4. Kiwka Marco, 7:4. Nieudany atak Troy’a, 7:6. Nieporozumienie po stronie gdańszczan, remis po 7. Gawryszewski ze środka. Pierwsza przerwa techniczna, 8:7. Marechal trafia po skosie, 8:8. Nico trafia bez bloku w aut. Falasca poprosił o challenge, który wykazał, że jego zawodnik obił ręce blokujących, 9:9. Dotknięcie siatki po stronie SKRY, 11:9. Długą akcję wygrywają podopieczni Andrei Anastasiego, 13:9. Na boisku pojawia się Karol Kłos w miejsce Śrecko Lisinaca. Troy po raz kolejny nie myli się w kontrze, 14:10. As serwisowy Amerykanina, 15:10. Druga przerwa dla Migueala Falasci. Wlazły po bloku, 15:11. Schwarz po skosie. Druga przerwa techniczna, 16:11. Dotknięta siatka przez zawodników LOTOSU Trefla Gdańsk, 16:13. Troy mocno po prostej, 17:13. Mika wypycha piłkę po rękach, sędziowie pokazują punkt dla Skry. Andrea Anastasi prosi o wideo weryfikację, z której jasno wynika, że punkt należy się gospodarzom, 18:14. Wlazły myli się w ataku, 19:16. As serwisowy Mateusza Miki, 20:16. Marcin Janusz i Marcel Gromadowski w miejsce Mariusza Wlazłego i Nicolasa Uriarte. Po drugiej stronie siatki Czunkiewicz zastępuje Gawryszewskiego na zagrywce. Schwarz obija blok, 23:17. Pojedynczy blok Grzyba, 24:17. LOTOS Trefl Gdańsk dzięki dobrej zagrywce Czunkiewicza zdobywa kolejny punkt i wygrywa w pierwszym secie, 25:17.

II set:

Troy na czystej siatce, 1:0.  Zatrzymany Wlazły, 2:0. Conte hakiem, 2:1. Mika trafia zagrywką w Marechala, 4:1. Walka na siatce o punkt, ostatecznie challenge pokazał, że punkt należy się ekipie gości, 4:2. Conte próbował obić ręce gdańszczan, bezskutecznie. Wideo weryfikacja udowodniła, że Argentyńczyk się pomylił, 5:2. Krótka Wrony, 6:4. Marechal ponad blokiem w aut, 7:4. Punktowy serwis Wlazłego, 7:6. Mika po skosie. Pierwsza przerwa techniczna, 8:6. Skuteczny blok gdańszczan, 9:6. Gawryszewski ze środka, 10:6. Czas dla bełchatowian. Kapitan gdańszczan blokuje w pojedynkę Lisinaca, 11:6. Nieudany atak Conte, 13:7. Zatrzymany Mateusz Mika, 13:8. W ekipie bełchatowskiej Marcel Gromadowski pojawia się za Mariusza Wlazłego. As serwisowy Uriarte, 14:10 potwierdzony przez wideo weryfikację. Przesunięta krótka Wrony, 14:11. Niesamowite obrony po stronie gdańszczan. Druga przerwa techniczna, 16:11. Grzyb myli się ze środka, 16:12. Zepsuty serwis Troy’a, 17:13. LOTOS Trefl wpada w siatkę, 18:15. Kłos nie trafia w boisko, 20:15. Przerwa dla trenera gości. Gawryszewski ze środka, 22:17. Na parkiet powrócił kapitan bełchatowian. Długą wymianę piłki kończy Wlazły, 22:19. Obu zespołom należą się ogromne brawa za walkę do samego końca! O czas prosi Andrea Anastasi. Na boisku ponownie Czunkiewicz, który melduje się na zagrywce, tak jak miało to miejsce w pierwszym secie. Rodriguez myli się w ataku, 25:20.

III set:

Troy wybija piłkę po bloku, 2:1. Zablokowany Schwarz, 2:2. Bełchatowianie dotykają siatki, 4:3. Krótka Grzyba, 5:4. Punktowy blok gospodarzy, 6:4. Marechal wraca na boisko za Rodrigueza. Francuz wykorzystuje piłkę sytuacyjną, wychodząc z opresji, 6:5. Zablokowany Mika, 7:6. Pierwsza przerwa techniczna, 8:6. Falaschi zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 9:6. Czas dla Falasci. Mika wykorzystuje ręce blokujących, 10:7. Marechal trafiony zagrywką, 11:7. Uriarte nie trafił w piłkę, 12:7. Stanković w miejsce Conte. Rozgrywający bełchatowskiej Skry wpada w siatkę, 13:7. Czas dla gości. Zablokowany Stanković, 14:7. Długa akcja zakończona punktem gospodarzy. Druga przerwa techniczna, 16:7.  Wlazły obija ręce, 16:10. O czas prosi włoski szkoleniowiec gospodarzy. As serwisowy Janusza, 16:12. Czunkiewicz za Gawryszewskiego na zagrywce. Wlazły nie trafia w boisko, 18:12. Troy wybija piłkę po bloku, 19:12. Nieporozumienie po stronie Skry, 20:12. Krótka Wrony, 20:13. Zablokowany Troy, 21:14. Dotknięta siatka po stronie gdańszczan, 22:15. Grzyb ze środka, 23:15. Schwarz z drugiej linii 24:16. As serwisowy Falaschiego, 25:16.

LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Gacek (l), Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika oraz Czunkiewicz

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Conte, Wrona, Uriarte, Piechocki, Marechal oraz Kłos, Janusz, Gromadowski, Rodriguez, Stanković