W pierwszym domowym meczu sezonu 2021/2022 PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała LUK Lublin. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, świetnie na zagrywce spisywał się Kamil Semeniuk, który wyprowadził swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie. Lublinianie jednak odrobili niemal wszystkie straty, dzięki czemu mogliśmy oglądać bardzo zaciętą końcówkę pierwszej partii. Niestety drugi set nie był tak widowiskowy. Podopieczni Gheorghe Cretu nie dali w nim dojść do głosu rywalowi i wygrali go do 13. Trzecia odsłona zapowiadała się podobnie jak druga. Zawodnicy ZAKSY prowadzili w połowie seta aż 17:8 po wielu błędach własnych gości i ostatecznie wygrali go do 19. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, a  MVP spotkania został wybrany Norbert Huber. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin 3:0 (25:22, 25:13, 25:19)

Składy zespołów:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rejno, Janusz, Śliwka, Semeniuk, Smith, Kaczmarek, Shoji (libero) oraz Huber, Kalembka, Kluth, Banach, Kozłowski, Staszewski.

LUK Lublin: Sobala, Pająk, Nowakowski, Włodarczyk, Katić, Filipiak, Watten (libero) oraz Romać, Peszko, Gniecki, Wachnik.