Paweł Zatorski zostaje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Dwukrotny mistrz świata związał się z klubem nowym, dwuletnim kontraktem.

Paweł Zatorski jest wychowankiem PGE Skry Bełchatów, z której w 2014 roku trafił do ZAKSY. Przez ostatnie cztery sezony był kluczową postacią zespołu z Kędzierzyna-Koźla, w barwach którego odnosił wiele sukcesów. Dwukrotnie został mistrzem, a raz wicemistrzem Polski, zdobył Puchar kraju i awansował do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Na koncie ma również nagrody indywidualne oraz liczne statuetki MVP.

Libero przyznał, że nawet nie myślał o tym, by przed kolejnym sezonem zmienić otoczenie. – W Kędzierzynie czuję się jak w domu, do tego od kilku lat mamy wyjątkową drużynę, w której panuje świetna atmosfera. To wszystko sprawia, że jakiekolwiek zmiany w tej chwili nie były mi potrzebne. Z dumą będę dalej nosił koszulkę ZAKSY – powiedział po podpisaniu nowej, dwuletniej umowy.

Poza triumfami w barwach klubu z Kędzierzyna-Koźla Paweł Zatorski może się pochwalić świetnym dorobkiem reprezentacyjnym. W narodowych barwach dwukrotnie zdobył mistrzostwo świata, a w swojej kolekcji ma również medale Pucharu Świata, Ligi Światowej czy mistrzostw Europy. Popularny “Zati” został wybrany najlepszym libero ubiegłorocznego mundialu.

Zatorski jest trzecim siatkarzem, który przedłużył kontrakt z ZAKSĄ. Wcześniej nowe umowy podpisali Benjamin Toniutti i Sam Deroo.

fot: Artur Stachniak/ s-w-o.pl