Klub Cerrad Enea Czarni Radom oficjalnie zaprezentował dziś nowego prezesa Zarządu. Został nim legendarny Paweł Zagumny, którego przez lata mogliśmy oglądać zarówno w biało-czerwonych barwach, jak i w wielu ligowych sezonach. Jest to dla niego powrót do radomskiego klubu, w którym rozpoczynał swoją zawodową przygodę.

Dziś w godzinach przedpołudniowych, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Czarni Radom S.A. , Pan Janusz Dasiewicz przedstawił zgromadzonym nowego prezesa, którym został Paweł Zagumny. Będzie on następcą Dariusza Fryszkowskiego, który w ostatnim czasie pełnił tę funkcję.

Rada Nadzorcza klubu WKS Czarni Radom S.A. zwołała konferencję prasową z powodu zmian struktury organizacyjnej klubu. Rada Nadzorcza z dniem 31 maja 2023 roku postanowiła odwołać ze stanowiska Prezesa Zarządu, Pana Dariusza Fryszkowskiego. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Panu Darkowi za pracę jaką wykonał na rzecz naszego klubu. Pragnę również przekazać informację, że z dniem 1 czerwca 2023 roku funkcję Prezesa Zarządu Klubu przejmuje Pan Paweł Zagumny.Umowa zawarta jest na najbliższe trzy lata. – powiedział Janusz Dasiewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej klubu WKS Czarni Radom S.A.

Jest mi niezmiernie miło przyjąć tą nominację. Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i myślę, że jest to duże wyzwanie i odpowiedzialność, ale ja nie boję się jej i wierzę, że sprostam zadaniom jakie przede mną stoją. Chciałbym, aby ranga tego klubu rosła z roku na rok. – powiedział na konferencji prasowej, nowy Prezes Zarządu klubu WKS Czarni Radom S.A., Paweł Zagumny.

Nowy prezes radomskiego klubu ma na swoim koncie wiele sukcesów, z najważniejszym – Mistrzostwem Świata na czele. Po zakończeniu kariery jako rozgrywający, pozostał w środowisku siatkarskim. Związał się ze stołecznym klubem Onico Warszawa, którego był wiceprezesem i dyrektorem sportowym. W 2019 roku objął stanowisko prezesa Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Pełnił ją do listopada 2020 roku. Tym razem postanowił związać się z radomskim klubem, który będzie chciał wprowadzić na wyższe lokaty w ligowej tabeli.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Artur Stachniak