Drużyna Cerrad Enea Czarni Radom ma nowego trenera. Jacka Nawrockiego na ławce trenerskiej zastąpi dotychczasowy rozgrywający – Paweł Woicki. Tym samym kończy on swoje występy jako zawodnik.

Kilka dni temu, po serii porażek, klub zdecydował się za porozumieniem stron rozwiązać kontrakt z trenerem Jackiem Nawrockim. Dziś ogłoszono nazwisko nowego szkoleniowca. W kolejnych meczach drużynę poprowadzi dotychczasowy rozgrywający Czarnych – Paweł Woicki. Spróbuje on wpłynąć na poprawę gry radomian, a w konsekwencji opuszczenie odległej lokaty w ligowej tabeli. Najbliższe mecze będą jednak dla Czarnych trudnymi sprawdzianami. Zmierzą się w nich bwiem kolejno z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a następnie z Jastrzębskim Węglem. Oba spotkania rozegrają na boiskach rywali.

Nowy trener radomian ma już doświadczenie w tej roli. W latach 2018-2021 wspierał naszą męską reprezentację. Jest też współautorem srebrnego medalu Letniej Uniwersjady z 2019 roku, do którego jako trener poprowadził naszych młodych reprezentantów, a w 2021 roku był był członkiem sztabu trenerskiego podczas zwycięskiego dla Biało-Czerwonych Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Obecnie klub poszukuje zawodnika na pozycję rozgrywającego, który zastąpi na niej Pawła Woickiego.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Artur Stachniak