Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w końcu znaleźli sposób na GKS Katowice. Po dwóch gładkich porażkach w fazie zasadniczej Pasy pokonały śląski zespół w pierwszym pojedynku play-off o siódme miejsce. Początek starcia na Podpromiu był obiecujący dla podopiecznych Piotra Gruszki, którzy niemal od razu odskoczyli rywalom na kilka “oczek”. Rzeszowianie z czasem opanowali jednak sytuację i to oni zapisali na swoim koncie premierową odsłonę, wygrywając 25:22. W kolejnych starciach gospodarze kontrolowali przebieg gry już z dużo większym spokojem. Zwyciężyli do 17 oraz 19 i wykonali spory krok w kierunku siódmej lokaty na zakończenie sezonu. Drugie spotkanie między tymi drużynami odbędzie się w sobotę o godzinie 20:30 w Katowicach. 

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)

Składy zespołów:

Asseco Resovia: Kawika Shoji (2), Bartłomiej Lemański (10), Jakub Jarosz (12), Thibault Rossard (12), Rafał Buszek (7), David Smith (9), Luke Perry (L) oraz Mateusz Masłowski (L)

GKS: Bartłomiej Krulicki (7), Karol Butryn (13), Marcin Komenda (1), Tomas Rouuseaux (6), Emanuel Kohut (3), Rafał Sobański (3), Bartosz Mariański (L) oraz Dawid Woch (1), Dominik Depowski (4), Gonzalo Quiroga (1), Maciej Fijałek, Wojciech Sobala, Dawid Ogórek (L)

MVP: Thibault Rossard

fot: Magdalena Gajek/s-w-o.pl