W Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbyło się losowanie spotkań sezonu 2016/2017 w ramach Partnerstwa Regionalnego. Do projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie CZARNI Radom, właściciela klubu Cerrad Czarni Radom, dołączyła gmina Jastrzębia oraz powiat przysuski.

 Partnerstwo Regionalne swoją działalność zainaugurowało w poprzednim sezonie. Program zakłada wsparcie finansowe klubu przez samorządy z terenu byłego województwa radomskiego. W zamian za pomoc miasta, gminy i powiaty obejmują patronat nad dwoma spotkaniami PlusLigi z udziałem Cerrad Czarnych – jednego w Radomiu i jednego na wyjeździe.

Podczas spotkań libero radomskiego zespołu występuje w koszulce z herbem danego samorządu, ale współpraca i promocja jest szersza. W sezonie siatkarze prowadzą m.in. zajęcia z młodzieżą, organizowane są turnieje. – Chcieliśmy mocniej wyjść w teren i zaangażować jak najwięcej osób z całego regionu radomskiego. Ta współpraca bardzo dobrze się układa – podkreślił Mariusz Szyszko.

Dyrektor zarządzający Stowarzyszenia CZARNI Radom i prezes klubu Cerrad Czarni Radom przypomniał, że rozwiązanie wprowadzone w ubiegłym roku bardzo dobrze się przyjęło. Program partnerstwa został doceniony przez ministerstwo, które wyróżniło nowatorski system. Przede wszystkim projekt zyskał nowych zwolenników. Do elitarnego grona przyjaciół siatkarzy w tym roku dołączyła gmina Jastrzębia oraz powiat przysuski.

Cieszy mnie to, że żaden z naszych zeszłorocznych partnerów nie zrezygnował. To oznacza, że wszyscy są zadowoleni ze współpracy. A skoro liga się rozrosła to miło nam powitać dwóch nowych członków Partnerstwa Regionalnego – przyznał Mariusz Szyszko.To zaszczyt, że rozpoczynamy kolejny sezon w ramach Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom. Dla nas sport jest bardzo ważny. Dlatego zbyt długo się nie zastanawialiśmy nad kontynuacją współpracy. Jesteśmy zadowoleni z Partnerstwa Regionalnego i bardzo chętnie ponownie w nim uczestniczymy. Dodatkowo cieszy nas fakt, że losowanie odbyło się u nas – potwierdziła Małgorzata Bebelska, wiceburmistrz Kozienic.

Losowanie w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach, w którym z przedstawicielami samorządów uczestniczyli Robert Prygiel i Wojciech Stępień przebiegało w trzech fazach. Najpierw z koperty losowano samorząd. Następnie mecz u siebie, a potem wyjazdowy.

Lista wylosowanych spotkań (wg kolejności losowania)

Przysucha – Indykpol AZS Olsztyn (Radom i wyjazd)

Jastrzębia – MKS Będzin (Radom), AZS Politechnika Warszawska (wyjazd)

Garbatka-Letnisko – Effector Kielce (Radom), Asseco Resovia Rzeszów (wyjazd)

Zwoleń – Łuczniczka Bydgoszcz (Radom), GKS Katowice (wyjazd)

Powiat Radomski – Lotos Trefl Gdańsk (Radom i wyjazd)

Powiat Przysuski – Onico AZS Politechnika Warszawska (Radom), PGE Skra Bełchatów (wyjazd)

Przytyk – Cuprum Lubin (Radom), ZAkSA Kędzierzyn-Koźle (wyjazd)

Wierzbica – PGE Skra Bełchatów (Radom), Espadon Szczecin (wyjazd)

Iłża – BBTS Bielsko-Biała (Radom), Jastrzębski Węgiel (wyjazd)

Jedlińsk – Jastrzębski Węgiel (Radom), Łuczniczka Bydgoszcz (wyjazd)

Gózd – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Radom), Cuprum Lubin (wyjazd)

Pionki – AZS Częstochowa (Radom i wyjazd)

Zakrzew – GKS Katowice (Radom), MKS Będzin (wyjazd)

Białobrzegi – Espadon Szczecin (Radom), Effector Kielce (wyjazd)

Kozienice – Asseco Resovia Rzeszów (Radom), BBTS Bielsko-Biała (wyjazd)

źródło: wksczarni.pl