To było udane zakończenie fazy zasadniczej w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni Daniela Castellaniego za trzy punkty pokonali w Hali Urania Asseco Resovię Rzeszów.

Dwie pierwsze odsłony poniedziałkowego meczu stały pod znakiem niezwykle zaciętej walki. Żadna z drużyn nie była w stanie na dłużej odskoczyć rywalom, co doprowadzało do emocjonujących końcówek. W decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrywali kolejno do 27 oraz do 23. Po nieudanej trzeciej partii, w której górą byli przyjezdni, olsztynianie wrócili na właściwe tory. Czwarty set od początku przebiegał pod dyktando siatkarzy z Warmii i Mazur, którzy pewnie triumfowali 25:18, a w całym meczu 3:1, zapisując tym samym na swoim koncie komplet punktów.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Javier Concepcion. Kubański środkowy często był wykorzystywany w ataku przez Przemysława Stępnia i skończył 9 z 18 piłek. 23-latek dał się we znaki rzeszowianom świetną zagrywką (posłał pięć asów), dokładając do tego jeszcze trzy punktowe bloki. Dobry mecz rozegrał również Damian Schulz, który uzbierał 19 „oczek”. Jeszcze lepiej zaprezentował się jednak jego vis-a-vis, Karol Butryn. Atakujący Pasów przy 40 próbach uzyskał skuteczność na poziomie 53% i zdobył cztery punkty zagrywką, co przełożyło się na łączny dorobek 25 „oczek”.

Dzisiejsze zwycięstwo jest dla Indyków jedynie małym pocieszeniem na koniec rundy. W weekend stracili bowiem ostatnie matematyczne szanse na awans do fazy play-off i ostatecznie uplasowali się na 9. miejscu w tabeli. Rzeszowianie, których dziś wyjątkowo prowadził drugi trener, Alfredo Martilotti, z dorobkiem 46 punktów ukończą za to fazę zasadniczą tuż za podium – na czwartym lub piątym miejscu. Zadecyduje o tym rozstrzygnięcie jutrzejszej potyczki PGE Skry Bełchatów z MKS-em Będzin.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18)

Składy zespołów:

Indykpol AZS: Dawid Woch (8), Przemysław Stępień, Javier Concepcion (17), Robbert Andringa (8), Damian Schulz (19), Ruben Schott (13), Jakub Ciunajtis (L) oraz Remigiusz Kapica (1), Nikodem Wolański

Asseco Resovia: Nicolas Szerszeń (12), Fabian Drzyzga (2), Jeffrey Jendryk (9), Klemen Cebulj (12), Karol Butryn (25), Timo Tammemaa (8), Michał Potera (L) oraz Bartłomiej Krulicki, Damian Domagała, Paweł Woicki, Piotr Hain, Robert Taht (1), Bartosz Mariański (L)

MVP: Javier Concepcion

fot. Krawczyk.photo/s-w-o.pl