W kędzierzyńskiej hali Azoty doszło dziś do pojedynku najlepszej ekipy minionego sezonu z drużyną Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Nikoli Grbićia wywiązali się z roli faworyta, zwyciężając w czterech partiach. W pierwszej odsłonie meczu przyjezdni zawzięcie walczyli o każdy punkt, jednak to gospodarze niemal zawsze byli na prowadzeniu. Ostatecznie kędzierzynianie zakończyli set przy stanie 25:21. Druga partia ponownie padła łupem siatkarzy ZAKSY, których przeciwnicy zdołali zdobyć jedynie 18 punktów. W trzeciej odsłonie inicjatywę przejęła drużyna gości, która od stanu 4:4 pewnie zaczęła budować swoją przewagę, przypieczętowując swoje zwycięstwo w tej partii wynikiem 25:17. W ostatnim secie gospodarze powrócili do swojej bardzo dobrej gry, zgarniając pełną pulę trzech punktów za to spotkanie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:18, 17:25, 25:16)

MVP spotkania wybrany został przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aleksander Śliwka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka (14), Kamil Semeniuk (13), Bartłomiej Kluth (9), Krzysztof Rejno (9), David Smith (7), Banjamin Toniutti (2), Paweł Zatorski (L) oraz Łukasz Kaczmarek (5), Jakub Kochanowski, Piotr Łukasik, Adrian Staszewski, Rafał Prokopczuk, Korneliusz Banach (L)

Indykpol AZS Olsztyn: Damian Schulz (16), Ruben Schott (11), Wojciech Żaliński (5), Dmytro Teryomenko (3), Przemysław Stępień (2), Rojas Javier Octavio Conception (1), Jędrzej Gruszczyński (L) oraz Robbert Andringa (10), Mateusz Poręba (4), Dawid Woch (2), Remigiusz Kapica, Kamil Droszyński, Wiktor Janiszewski, Jakub Ciunajtis (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: KG Photo