W zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki Plusligi siatkarze Jastrzębskiego Węgla udali się do Olsztyna na spotkanie z tamtejszym Indykpolem AZS. Mecz bardzo dobrze otworzyli goście, wygrywając w pierwszej partii aż 25:15. Drugi set rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji obu zespołów, jednak chwilę później nastąpiło załamanie gry jastrzębian (13:18), którzy jednak zdołali zmniejszyć wysoką przewagę przeciwnika, doprowadzając do gry punkt za punkt w samej końcówce odsłony. Ostatecznie to olsztynianie zapisali partię numer dwa na swoim koncie. Kolejne sety upłynęły pod znakiem pogłębiających się problemów podopiecznych Luke’a Reynolds’a i świetnej gry w obronie ekipy Biało-Zielonych, którzy po zwycięstwie 3:1 nad Jastrzębskim Węglem, awansują na dziesiąte miejsce w tabeli fazy zasadniczej Plusligi.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (15:25, 27:25, 26:24, 25:16)

MVP spotkania – Damian Schulz

Indykpol AZS Olsztyn: Damian Schulz (23), Wojciech Żaliński (13), Robbert Andringa (11), Mateusz Poręba (11), Dmytro Teryomenko (8), Przemysław Stępień (1), Jędrzej Gruszczyński (L) oraz Remigiusz Kapica (4), Ruben Schott, Dawid Woch, Rojas Javier Octavio Conception, Kamil Droszyński, Wiktor Janiszewski, Jakub Ciunajtis (L)

Jastrzębski Węgiel: Mohamed Al Hachdadi (16), Tomasz Fornal (14), Łukasz Wiśniewski (11),  Jurij Gladyr (8), Yacine Louati (7), Lukas Kampa (1), Jakub Popiwczak (L) oraz Rafał Szymura (4), Michał Gierżot (2), Jakub Bucki (1), Eemi Tervaportti, Grzegorz Kosok, Patryk Cichosz-Dzyga, Maksymilian Graniczny (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo