Już w weekend rusza liga mistrzów świata- Plusliga! Sprawdźmy, co na chwilę przed rozpoczęciem rozgrywek słychać w obozie drużyny z Warmii i Mazur – Indykpolu AZS Olsztyn.

W środę zorganizowano konferencję prasową, w której udział wzięli prezes klubu, Tomasz Jankowski, trener Andrea Gardini, rozgrywający Paweł Woicki oraz czeski gracz Jan Hadrava. Ten ostatni stanowić ma o sile ataku drużyny, a jako jego główne atuty wymienia się bardzo mocną zagrywkę i nietypowe uderzenia wykonywane lewą ręką. Trener Akademików zauważa jednak, że ma do dyspozycji bardzo różnorodnych zawodników. Doświadczeni Daniel Pliński czy Paweł Woicki wspierani będą przez świetnie zapowiadającą się młodzież- Aleksandra Śliwkę oraz Jakuba Kochanowskiego. Wymieniony wcześniej kapitan zespołu Paweł Woicki uważa, że o sile drużyny decydować będzie przede wszystkim zespołowość i konsekwentnie realizowany, nowy system gry opracowany przez trenera Gardiniego. Czy praca wykonana w okresie przygotowawczym przez Olsztynian przyniesie oczekiwane rezultaty przekonamy się już w sobotę, kiedy to w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostanie spotkanie z tamtejszą ekipą. Na własnej hali olszynianie zaprezentują się tydzień później podejmując beniaminka ekstraklasy – GKS Katowice. Apetyty na zwycięstwa są bardzo duże, o czym świadczy fakt, że po raz pierwszy od kilku lat kibice Indykpolu wykupili większość karnetów na mecze rozgrywane w hali Urania.

Nadzieję na dobry sezon w wykonaniu Olsztynian ma również Rektor Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego prof. Ryszard Górecki, którego wystąpienie zakończyło środową prezentację drużyny.

Opracowanie: Emilia Obidzińska

Źródło: indykpolazs.pl