Dzisiejszy debiut Daniela Castellaniego na pewno nie należał do udanych. Jego podopieczni w słabym stylu przegrali z Treflem Gdańsk 0:3. Już na samym początku zawodnicy Michała Winiarskiego udowodnili, że są w lepszej dyspozycji. Szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które bez problemu utrzymali do końca pierwszego seta. W dalszej części spotkania gra gospodarzy wcale nie wyglądała lepiej. Powtórzył się scenariusz z pierwszej partii i ponownie górą byli goście. Jedynie w trzecim secie olsztynianie nawiązali jakąkolwiek walkę, jednak końcówka padła łupem gdańszczan, a z nią całe spotkanie i cenne trzy punkty. To już ósma z rzędu przegrana ekipy z Warmii, która na zwycięstwo czeka już od początku grudnia.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 18:25, 20:25)

Składy drużyn

Indykpol AZS Olsztyn: Żaliński, Andringa, Woicki, Mika, Poręba, Mousavi, Żurek (libero)

Trefl Gdańsk: Filipiak, Janusz, Schott, Halaba, Crer, Grzyb, Majcherski (libero) oraz Olenderek (libero)

MVP: Marcin Janusz