ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz trzeci pokonała ONICO Warszawę i tym samym zdobyła tytuł mistrza Polski 2018/2019! Podopieczni Andrei Gardiniego rozpoczęli mecz od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie 25:22. Rywale ze stolicy okazali się lepsi w drugiej partii (19:25) i długo prowadzili w trzeciej odsłonie spotkania. ZAKSA w końcówce zdołała jednak odrobić straty i po emocjonującej grze na przewagi ostatecznie zwyciężyła 32:30. Siatkarze Stephane Antigi nie byli w stanie już się podnieść i przegrali czwartego seta 25:19. Tym samym kędzierzynianie mogą cieszyć się z zasłużonego złota. MVP ostatniego meczu finałowego został wybrany Rafał Szymura.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (12), Toniutti (2), Wiśniewski (4), Bieniek (10), Szymura (11), Deroo (9), Zatorski (L) oraz Stępień (1), Śliwka (3), Koppers

ONICO Warszawa: Muzaj (22), Brizard (4), Łukasik (13), Wrona (4), Vigrass (9), Penchev (4), Wojtaszek (L) oraz Janikowski

Stan rywalizacji: 3:0 dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle