Milan Simojlović po porażce z BBTS-em Bielsko-Biała, podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji trenera Espadonu Szczecin. Tymczasowym opiekunem beniaminka będzie Michał Gogol, który dotąd był asystentem Serba.

Simojlović był trenerem Espadonu od stycznia 2016 roku, kiedy to przejął posadę po śmierci dotychczasowego szkoleniowca, Dejana Brdjovicia. Ze szczecińskim zespołem zajął trzecie miejsce w I lidze, w sezonie 2015/2016. W PlusLidze siatkarze Espadonu pod wodzą Serba nie radzili sobie już jednak zbyt dobrze. W trzynastu spotkaniach zwyciężyli zaledwie trzy razy (w tym raz walkowerem) i zanotowali dziesięć porażek. Po ostatnim starciu, w którym szczecinianie ulegli na wyjeździe BBTS-owi Bielsko-Biała 3:1, beniaminek znalazł się na samym dnie tabeli z siedmioma punktami na koncie.

Obowiązki Milana Simojlovicia przejmie jego dotychczasowy asystent, Michał Gogol, który znany jest z pracy z reprezentacją Polski, czy Asseco Resovią Rzeszów. Nigdy wcześniej nie miał jednak okazji sprawdzić się w roli pierwszego trenera. Swój debiut zaliczy we wtorkowym meczu z Effectorem Kielce, w ramach 14. kolejki PlusLigi.

Źródło: volelyespadon.pl